Zbret avioni i parë në Aeroportin e Kabulit nën kontrollin e talibanëve

vull

Një aeroplan i linjës Qatar Airways këtë të mërkurë ka dërguar ekipin teknik në Kabul.

Kjo për të hetuar rihapjen e Aeroportit të Kabulit në Afganistan, i cili gjendet nën kontrollin e talibanëve.

Sipas një deklarate nga një zyrtar anonim i Katarit për Anadolu, thuhet se një avion i Katarit që mbante ekipin teknik për të diskutuar vazhdimin e operacioneve të aeroportit ka mbërritur në Kabul.

Duke deklaruar se ekipi teknik shkoi në Kabul me kërkesë të palës afgane, zyrtari i Katarit vuri në dukje se negociatat për funksionimin dhe sigurinë e aeroportit po vazhdojnë.

Next Post

Peja eliminon Sigal Prishtinën

Pas Prizrenit – 16 edhe Peja është në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll. Pejanët shënuan fitore me rezultat 83:76 (23:14, 15:23, 24:16, 21:23) ndaj Prishtinës, e cila u zhvillua në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë. Ndeshje me rivalitet të madh, por pejanët treguan përqendrim me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: