Zyrtare: Qeveria gjermane dhe 16 shtetet federale kanë rënë dakord të zgjasin bllokimin deri në 31 janar

vull

Ligjvënësit gjermanë ranë dakord të zgjasin bllokimin aktual të koronavirusit deri më 31 janar, ka raportuar media lokale. Konfirmimi zyrtar pritet të martën, shkruan DW

Qeveria gjermane dhe 16 shtetet federale kanë rënë dakord të zgjasin bllokimin deri në 31 janar për të frenuar përhapjen e pandemisë së koronavirusit, njoftoi të hënën gazeta gjermane Bild pa cituar një burim.

“Të gjithë përveç dy shteteve mbështesin fundin e janarit,” njoftoi agjencia e lajmeve Reuters, duke cituar ekipin e negociatave.

Kufizimet e ngushta, të vendosura që nga 16 dhjetori 2020, do të përfundojnë më 10 janar. Por ato kanë pasur pak efekt. Javën e kaluar, Gjermania raportoi një numër rekord të vdekjeve ditore, mbi 1.000 viktima.

Next Post

Nisma: Rruga e drejtë për Malishevën është rruga që zgjedh FATMIR LIMAJ dhe vetem FATMIR LIMAJ

Ekipa fituese e NISMËS në Malishevë Sot kryesia e degës së NISMËS në Malishevë ka mbajtur takim me kryetaret e nëndegëve, në një frymë bashkpunimi dhe atmosferë pune të gjithë njëzëri deklaruan me përkushtim që NISMA do të dal fitimtare në Malishevë si dhe në mbështetje të fuqishme për figuren […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: