Takim i ZKQ Dimitrov me ambasadoren kroate Tiganj

vull

Zëvendeskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim edhe  me ambasadoren e  Kroacisë në vend, Nives Tiganj, ku u shqyrtuan mundësitë për zgjërimin e bashkëpunimit përmes inicimit të përpjekjeve të përbashkëta për të hartuar dhe zbatuar projekte brenda instrumenteve të ndryshme financiare të BE-së. ZKQ Dimitrovi: „Kroacia konsiderohet […]

Takim i Kryetarit Xhaferi me Sh.T. Vojcieh Ticinjski  

vull

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut Talat Xhaferi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës së Polonisë, Sh. T. Vojcieh Ticinjski. Ambasadori Ticinjski, duke ia uruar rizgjedhjen Kryetarit Xhaferi, i dorëzoi letër me urime prej Kryetarit të Senatit të Republikës së Polonisë, Tomas Grodski dhe ekzemplar të […]

Zv. Kryeministri i parë Grubi takoi ambasadoren suedeze Bengtsson: Gëzojmë përkrahje të fuqishme nga Mbretëria Suedeze

vull

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie Ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi sot në kabinetin e tij takoi Ambasadoren e Mbretërisë së Suedisë, Kristin Forsgren Bengtsson.Ambasadorja Bengtsson gjatë këtij takimi i tha Grubit se Mbretëria e Suedisë është një përkrahës i vërtet i Republikës së Maqedonisë së Veriut […]

Komunat si Tetova dhe Negotina në vitin 2020 do të kenë kufizime të ujit të pijshëm për orë të tëra (Video)

vull

Përqindja e ujit të pa arkëtuar në sistemet e furnizimit me ujë në vend vitin e kaluar ishte 64,64% e sasisë totale të ujit të pijshëm të prodhuar. Ndërsa në disa komuna, siç është Shkupi, miliona metra kub ujë humben në tubacione të shkatërruara me ujë dhe lidhje të paligjshme, […]

Lëvizja BESA: Suksese atyre që kanë marr përgjegjësi në ekzekutiv

vull

Kumtesë e Lëvizjes Besa: Mbrëmë në parlamentin e Maqedonisë së Veriut u votua Qeveria e re. Nga sot, vendi ka institucione të krijuara që do të jenë në shërbim të qytetarëve. Lëvizja BESA uron gjithë qytetarët e vendit dhe në veçanti, iu uron sukses atyre që kanë marr përgjegjësi në […]

BDI: Opozita braktisi bashkimin dhe ndarjen e përgjegjësive dhe po rrënon pozitat negociuese

vull

Tryeza e partive parlamentare shqiptare u themelua pas zgjedhjeve parlamentare të 11 dhjetorit të vitit 2016, nëpërmjet të Deklaratës së Përbashkët të partive të përfaqësuara në përbërjen e kaluar të kuvendit. Gati se të gjitha obligimet nga Deklarata e përbashkët u realizuan gjatë mandatit të kaluar me kontributin e të […]

Ahmeti Robertsonit: Ne tashmë jemi një familje, ne jemi NATO

Blerand Rexhepi

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, i është përgjigjur letrës së ish Sekretarit të përgjithshëm të NATO, Lord Xhorxh Robertson, i cili kishte uruar ditë më parë Ahmetin për meritat e tij për anëtarësimin e vendit në NATO dhe hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian. Në […]

FONDACIONI “THRONI” – AFERË E MADHE KORRUPTIVE!

vull

  Në portalin Klan Kosova dhe gazetaexpress.com u publikuan dokumente të shumta që dëshmojnë se Fondacioni “Throni” në ndërtimin e kompleksit në Tetovë i njohur si restorant “Siraçi” është kryekëput një aferë e madhe korruptive dhe ate: -toka në të cilën është ndërtuar ky kompleks në sipërfaqe 3,222 m2  (e vlerësuar rreth […]

Studentët e Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës organizuan seancë të improvizuar gjyqësore

vull

Studentët e vitit të parë të Fakultetit Juridik të Universitetit të Tetovës, sot, realizuan një seancë të improvizuar gjyqësore, me temë: “Roli i familjes gjatë socializimit politik dhe sanksionet penale në sistemin gjyqësor, pasojat dhe sfidat”. Organizatori i kësaj seance, Prof. Dr. Bashkim Selmani, deklaroi se kjo seancë e improvizuar […]

Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zekaj deklarohen se cilën parti e mbështesin

vull

Deklarata e përbashkët e Shek Hallaçit, Sami Ukshinit dhe Val Zekajt: Unë Shek Hallaçi, Sami Ukshini dhe Val Zeka distancohemi nga gjitha deklaratat e shokëve tanë(El Cheka) që minojnë hetimin ndërkombëtar për rastet e montuara politike. Ne nuk ishim dakord që të mbahen protesta por jashtë vullnetit tonë ndodhën të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: