ZHELINA URBANIZOHET ME KA KREJT!

vull

Njësia Rajonale e Ministrisë së Bujqësisë – tashmë në Zhelinë; Njësia Rajonale e Agjencisë së Punësimit – tashmë në Zhelinë; Njësia Rajonale e Ministrisë së Punës dhe politikës sociale – shërbime sociale – tashmë në Zhelinë; Pallati i Kulturës – Qendra Rinore – Ministria e Kulturës – tashmë në Zhelinë. […]

Prof. Fatmir Ejupi takohet me Kryetarin e Unionit të Komunave të Botës Turke (TDBB)

vull

Kandidati për kryetarë të Komunës së Studeniçanit, prof. Fatmir Ejupi, nga koalicioni AAA-ASH u takua me Uğur İbrahim Altay – Kryetar i Unionit të Komunave të Botës Turke (TDBB) dhe njëherit kryetar aktual i Bashkisë Metropolitane të Konjas (Konya). Në këtë takim është biseduar për mundësitë e bashkëpunimit kulturor dhe […]

Vazhdon fushata intensive e kandidatit të PDSH për kryetar të komunës së Tetovës Prof.Dr.Sadi Bexheti dhe bartësit të listës së këshilltarëve z.Pajtim Thaci

vull

Në bashkëbisedim me banorët e nënëdegës Qendër-Tetovë, qytetarët e këtij vendbanimi u ankuan se kryetarja aktuale e Tetovës znj.Teuta Arifi jo vetëm që nuk ka bërë asgjë në këto 8 vite por situate ka degraduar në kufi të alarmantes. Banorët theksuan se si është e mundshme që kryetarja aktuale e […]

DW: Djali i Musa Xhaferit sulmoi Bislimovski, president i KRE-së

vull

Arianit Xhaferi, djali i ish -zyrtarit të BDI -së Musa Xhaferi dhe pronar i kompanisë së furnizimit me energji elektrike U Power, sulmoi fizikisht kryetarin e Komisionit Rregullator të Energjisë Marko Bislimoski të martën mbrëma vonë, raportoi Deutsche Welle. Dëshmitarët okularë të ngjarjes thonë se Xhaferi u ul në tryezën […]

Sadi Bexheti: Do e rregulloj stadiumin e Tetovës, jo të shkojmë në Strumicë të shohim futboll (Video)

vull

Kandidati i PDSH-së Sadi Bexheti në tubimin partiak në Drenovec të Tetovës, ka premtuar zgjidhjen e problemeve kryesore në këtë lagje. Bexheti ka shpalosur fillimisht zgjidhjen që e ofron për problemin e ujit të pijshëm me të cilin problem përballet kjo lagje. “Do të sjellim ujë nga Xherma dhe në […]

Sejdiu demanton : Ne jemi për të investuar në pronën publike të qytetarëve, e jo të keqpërdoret prona publike për interesa private

vull

Në një fjalim të tijin kryetari aktual i komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu, sipas portaleve të ndryshme i ka shpallur luftë pronës private. Në ndërkohë, me anë të një reagimi ka dal edhe vetë kandidati për kryetar komune në Zhelinë, Blerim Sejdiu: Shumë mirë e dinë qytetarët tanë, për cilat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: