Home / Kuriozitete / ShowBiz

ShowBiz

Modelja shqiptare: Italia i ka toleruar pak si shumë emigrantët shqiptarë

Erjona Sulejmani mbetet një nga modelet më të komentuara në media e rrjete sociale, sidomos pas ndarjes nga futbollisti Blerim Xhemaili. Modelja ishte e ftuar mbrëmë në “Rette Quatro” ku habiti me deklaratën mbi emigrantët shqiptarë. Loading... Ka qenë blogeri ...

Read More »

Nuk e besoni çfarë klipi ka realizuar Argjend Heta!

Ai është një artist i ri por mjaft i talentuar që ka hyrë në tregun shqiptar e ka fituar mjaft simpati dhe ndjekës. Ky është Argjend Heta ku mësojmë se për pak ditë do të vijë me këngën e tij ...

Read More »

Elisa, vajza e të mbijetuarit të Reçakut këngë për këtë tragjedi

“Reçaku me kullën muze”, kështu quhet kënga e kënduar mjaft bukur dhe me plot interpretim nga këngëtarja e vogël Elisa Halili. Kjo këngë e saj e parë kushtuar masakrës së Reçakut vjet nën zërin e saj plot talent, ndërsa mësojmë ...

Read More »

Pëlqehet nga publiku kënga “Habibi” nga Antonio

Ne fakt po ta perkthesh kete fjale “Habibi ” nga arabishtja dmth e/I dashur, apo dashuri. Qe len te kuptohet se eshte nje kenge dashurie ritmike me motive orientale moderne ku edhe refreni eshte ne gjuhen arabe. Antonio nje kengetar ...

Read More »

Adalena uron njeriun më të dashur në datëlindjen e tij!

Njeriu më i dashur në jetën e Adalenës ose siç e quan ajo “babaka” ka pasur ditëlindjen dhe ajo e ka uruar përmes rrjeteve sociale me një urim sa special aq edhe prekës.Ja çfarë shkruan ajo: “Babushka imeeeee!!! Gezuar Ditelindjen!!Faleminderit ...

Read More »

Ceni Hollywood e zgjedh për pushime Spanjen

Në Alicante të Spanjës ku klima në këto ditë dimri te ne është e ftohtë atje ku ndodhet ai për pushime është shumë e ngrohtë. Po flasim për personazhin e njohur shqiptar Ceni Hollowood ku sërish ka zgjedhur këtë vend ...

Read More »

Ju kujtohet kënga prekëse e Marigonës kushtuar Reçakut?

Ajo është një artiste e re në skenë e në moshë por të parët e saj i kishin rrëfyer çdo gjë nga masakra e Reçakut. Po flasim për këngëtaren Marigona Imeri dhe këngën e sak prekëse kushtuar kësaj masakre që ...

Read More »

“Sa dashni” me plot ëmbëlsi nga Albana Mesuli

Ajo është një artiste që punon qetë e pa bërë zhurmë, por mbi të gjitha e ëmbël dhe mjaft e dashur për publikun shqiptar. Eshtë kjo këngëtarja Albana Mesuli e cila vetëm pak ditë më parë ka sjellë mes disa ...

Read More »

John Krasniqi me këngë nga diaspora, i rri afër atdheut

Këngëtari me origjinë nga Drenica e Kosovës, John Krasniqi, ka pasion këngën popullore e folklorike, mjet me të cilin ngroh shpirtin e dashamirëve të margaritarëve të folklorit në diasporë, në ShBA. Loading... Kënga për Z. Krasniqi është më shumë se ...

Read More »

Nesër premiera e emisionit ‘Ich bin Albaner’ me Kreshnik Ibrahimin

Nesër me fillim në ora 17:00 në RTV Dukagjini do të shfaqet premiera e Tv Show ‘Ich bin Albaner’, emission ky që udhëhiqet nga aktori i madh Kreshnik Ibrahimi. Emisioni atraktiv do të jetë komplet ndryshe nga të gjithë shout ...

Read More »
Loading...