Home / Kuzhina

Kuzhina

Qofte me patate

Përbërësit: Loading... 3 patate të ziera, ½ gota kaçkavall, 1 vezë, 1/3 gota miell, 2 lugë vaj vegjetal, kripë, Biber i zi. Hapat Patatet i zieni, pas zierjës i vendosni në një pjatë së bashku me vezën, djathin, miellin, kripën ...

Read More »

Tost ne salmon të tymosur dhe vezë

Përbërësit: Loading... 4 feta bukë, 4 feta salmon i tymosur, 5 vezë, 20 gr gjalpë, 125 ml qumësht, 5 lugë vaj vegjetal, 1 lugë Uthëll balsam, 250 gr sallatë, 1 lugë koper, kripë, Biber i zi. Hapat Zieni në një ...

Read More »
Loading...