Zaev: Arritëm marrëveshje për Ligjin për shtetësi

vull

Takimi i sotëm mes kryeministrit Zoran Zaev dhe Ziadin Selës e Afrim Gashit ka rezultuar me marrëveshje për çështjen e shtetësisë. Megjithatë pas takimit Zaev nuk deshi të shpalos detaje rreth marrëveshjes së arritur nën pretekstin se së peri marrëveshja do të nxirret në letër dhe më pas do të […]

Ministri i BPEU Hoxha realizoi takim me koordinatoren e përhershme të KB- në RMV, znj, Rosana Duxhak

vull

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave Arianit Hoxha, realizoi takim me Koordinatorin e përhershëm të KB në Republikën e Maqedonisë së Veriut, znj. Rosana Duxhak, ku është theksuar se se me nënshkrimin e Kornizës së re për Bashkëpunim për Zhvillim të Qëndrueshëm 2021 – 2025, janë vendosur fushat […]

Zbardhen më shumë raste të vjedhjeve të biçikletave në Shkup

vull

Sektori i Punve të Brendshme Shkup-Stacioni Policor Bit Pazar pas ndërmarrjes së masave dhe aktiviteteve, zbardhi disa raste të vjedhjeve të biçikletave në territorin e Shkupit. Më datën 25.03.2021, në bazë të urdhërit gjyqësor është kryer bastisje në shtëpinë e I.R. (28) nga Shkupi, gjatë së cilës janë gjetur pesë […]

Takim Spasovski-Bërnz: Bashkëpunimi i shkëlqyeshëm vazhdon

vull

Sot (16.04.2021) Ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski realizoi takim pune me ambasadoren e SHBA-ve H.E. Kejt Meri Bërnz, në të cilin u bisedua për aksionet e fundit të MPB-së dhe ndihmën aktuale momentale të SHBA-ve për përkrahje të Ministrisë së Punëve të Brendshme. Ministri Spasovski e falenderoi për […]

Qeveria do të vazhdoj të “teproj” me respektimin dhe sigurimin e të drejtave të punëtorëve dhe me mbështetjen socio-ekonomike të punëtorëve

vull

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriu e respekton të drejtën themelore të organizimit sindikal  dhe e drejta për të protestuar, përfshirë protestën e djeshme nga Konfederata e Sindikatave të Lira. Qeveria vlerëson se opinion duhet ta dijë se asgjë nga ato që u thanë gjatë protestës, dhe në paraqitjet […]

Kryetari i Komunës Çair, Ganiu: Me pikëllim të thellë pranova lajmin e ndarjes nga jeta të zjarrfikësit, Nuredin Mustafa

vull

Status i plot  i Kryetarit të Komunës së Çairit, Visar Ganiu:  Me pikëllim të thellë pranova lajmin për ndarjen nga jeta të mikut tim Nuredin Mustafa, zjarrëfikësit në brigadën për mbrojtje kundër zjarrit në qytetin e Shkupit dhe kryetarit të Shoqatës së Zjarrëfikësve Vullnetar “Bajram Miftari”. Isha dëshmitar i guximit […]

Fakulteti i Administrimit të Biznesit e prezantoi ofertën akademike para maturantëve të Kumanovës

vull

Oferta akademike e Universitetit të Tetovës për vitin 2021/2022 (më,14 prill 2021), u prezantua para maturantëve të gjimnazit “Sami Frashëri” në Kumanovë. Me këtë rast maturantët përmes platformës online patën mundësi që të njihen në detaje me programet studimore, mundësitë dhe kushtet e studimit si dhe ofertën në tërësi të […]

Ende gjendje e tensionuar në Parlament! Xhaferi: “Unë nuk drejtoj një dyqan bastesh, unë drejtoj një institucion shtetëror!”

vull

Fjalimet procedurale të Micevskit e zemëruan Xhaferin, i cili paralajmëroi opozitën se ai ishte i përgjegjshëm para qytetarëve. “Unë jam duke folur këtu për një procedurë, jo për një dëshirë. Ju keni refuzuar të jeni në Parlament dy herë. Ne kemi deputetë të izoluar. Dhe më 25 mars, ju nuk keni mbajtur një […]

Ministri i BPEU Hoxha realizoi takim pune me ministrin e SHIA Shaqiri realizuan takim pune

vull

Siç bwri tw ditur ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arijanit Hoxha fokusi i bisedës me ministrin  i Shoqërisë Informatike dhe Administratës, Jeton Shaqiri,  ishte i orientuar drejt dixhitalizimit të plotë të shërbimeve të Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave përmes portalit uslugi.gov.mk. “Disa nga shërbimet […]

Komuna e Sarajit dhe Organizata Humanitare Kalliri i Mirësisë shpërndanë 150 pako ushqimore

vull

Për hir të muajt të shenjtë të Ramazanit, Komuna e Sarajit dhe Organizata Humanitare Kalliri i Mirësisë, shpërndanë 150 pako ushqimore. Pakot u dedikohen familjeve në nevojë të cilat duke shpresuar se me këtë ata sadopak do të përmbushin kërkesat e tyre elementare. Kryetari Blerim Bexheti falemenderoj z.Nexhat Lika për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: