Nuhiu dhe Sulejmani: Reforma në drejtësi e patjetërsueshme pasi ka të bëjë me të ardhmen

vull

Zëvendësministri I Drejtësisë, Agim Nuhiu sot zhvilloi një takim me Kryetarin e Gjykatës Themelore Civile në  Shkup z. Ilir Sulejmani vlerësuam se kjo gjykatë është gjykata me më shumë lëndë gjyqësore në vend. “Duke patur parasysh rrethanat e rënduara për shkak të pandemisë Covid – 19 është e përkushtuar në […]

Visar Ganiu: Vendosëm në shërbim të personelit mjekësor në Çair 5000 skafanderë, donacion i siguruar nga kompania ATS Group

vull

Kompania e mirënjohur ATS Group e udhëhequr nga z. Shefqet Demiri bashkëqytetar i ynë nga Çairi sërish dëshmoi gatishmërinë e saj për të kontribuar në rritjen e nivelit të mbrojtjes së qytetarëve në ballafaqimin me virusin Covid 19 duke i dhuruar Komunës së Çairit donacion prej 5000 skafanderëve me vlerë […]

Bllok i pavarur / “Non-Paper” është një thirrje për një luftë të re – BE dhe SH.B.A. duhet të reagojnë urgjentisht”

vull

Në seancën e saj të jashtëzakonshme sot, Kryesia e Bllokut të Pavarur dënoi dhe refuzoi me forcë aktivitetet me “Non-Paper”duke bërë thirrje për ndarje të reja dhe rishikimin e kufijve në rajonin tonë, dhe u bëri thirrje institucioneve evropiane dhe institucioneve të Republikës së Sllovenisë që urgjentisht të kundershtojn kësaj thirrjeje të hapur […]

Hoxha: Mbjellja ajrore e reve me reaktiv jod argjendi është metodë efektive për mbrojtjen e zonave bujqësore, kjo do të vazhdojë edhe këtë vit. Në vend të dy, këtë vit do të fluturojnë tre aeroplanë

vull

Sot, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave, Arjanit Hoxha, së bashku me drejtorin e Drejtorisë për Punë Hidrometeorologjike, Kostadin Acevski, në Aeroportin Sportiv Stenkovec, njoftuan masat e ndërmarra për mbrojtjen nga ajri të zonave bujqësore nga katastrofat natyrore për këtë vit.   Procedura për prokurimin publik të shërbimeve […]

Rustemi: Projekti i pjesës së dytë i autostradës Shkup-Bllacë, gati në fund të shtatorit

vull

Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugë Shtetërore”, Ejup Rustemi së bashku me Zëvendëskryeministrin e parë, Artan Grubi dhe ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski sot kanë inspektuar nga afër punimet për ndërtimin e pjesës së parë të autostradës Shkup-Bllacë. Drejtori Rustemi ka njoftuar se tani më janë duke u bërë […]

Grubi: Ka përfunduar shpronësimi i tokave në Bllacë

vull

Zëvendëskryeministri i parë, Artan Grubi dhe drejtori i Ndërmarrjes Publike “Rrugë shtetërore”, Ejup Rustemi kanë njoftuar, se shpronësimi i tokave në Bllacë, për ndërtimin e autostradës që e lidh Maqedoninë e Veriut me Kosovën, ka përfunduar. “Ligji është i qartë dhe shpronësimi i tokave tashmë ka përfunduar. Çfarëdo tjetër, është […]

Sanksionohen 102 shoferë në Saraj, prej të cilëve 22 pa patentë shoferë

vull

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (14.04.) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik. Vetëm në territorin e qytetit të Sarajit gjatë ditës së djeshme janë shqiptuar gjithsej  102  gjoba,  prej të cilave drejtim i automjetit pa patentë shofer 22 persona,  shtatë gjoba për automjete në gjendje […]

Grubi, Boçvarski dhe Rustemi nesër do të vëzhgojnë punimet në rrugën Shkup-Bllacë

vull

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi bashkë me ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Bllagoj Boçvarski dhe drejtorin e Ndërmarrjes Publike për Rrugë Shtetërore, Ejup Rustemi nesër në ora 11.00 do të vëzhgojnë nga afër punimet në aksin rrugor Shkup-Bllacë. Ngjarja do të […]

Arrestohet personi nga rrethina e Tetovës për vuajtjen e dënimit me burg

vull

Sot,14.04.2021 rreth orës 12:00 minuta në f. Kopancë-Tetovë, nëpunës policorë të SPB Tetovë e kanë arrestuar B.Z. (33) nga ky fshat i dënuar me burg në kohëzgjatje prej katër viteve për kryerjen e veprës penale ”përpunim i paautorizuar, mbajtje, ndërmjetësim dhe tregti me armë ose materie shpërthyese” sipas nenit 396 […]

Të zhbllokohet puna e Kuvendit në çdo nivel, tha Xhaferi në një takim të jashtëzakonshëm koordinues

vull

Në takimin koordinues ishin të pranishëm koordinatorët e Grupeve parlamentare të LSDM-së, BDI-së, VMRO DPMNE-së dhe përfaqësuesi i partisë politike Levica (E majta). Takimin e jashtëzakonshëm koordinues e caktoi Kryetari i Kuvendit në drejtim të zhbllokimit të punës së përgjithshme të Kuvendit, përfshirë edhe punën e trupave punues, duke e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: