Ky është Rametullai që humbi sot jetën: Asnjëherë nuk e harroi namazin!

vull

Rametulla Abdurraimi… Jeta është e tillë, sot jemi e neser nuk jemi, paska qenë kaq ymri jot o njeri i dashur për t’gjithë… Zemra digjet e syri loton… Jeten me Islam e jetove, namazi asnjëher nuk e harove, e sot prej ksaj bote u largove. U takofshim në Xhennetet e […]

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta: Në këto momente të vështira jam shpirtërisht pranë familjeve të lënduara nga kjo tragjedi

vull

Thellësisht i prekur dhe i trishtuar nga lajmi tronditës i humbjes së jetëve në tragjedinë e autobusit në autostradën Shkup – Tetovë. Në këto momente të vështira jam shpirtërisht pranë familjeve të lënduara nga kjo tragjedi, të afërmve e miqve të viktimave dhe pranë të gjithë qytetarëve të Maqedonisë së […]

Shkon në 14 numri i të vdekurve nga aksidenti tragjik Shkup-Tetovë (VIDEO)

vull

Qeveria shpalli dy ditë zie (14 dhe 15 shkurt) pas aksidentit të rëndë të trafikut që ndodhi në rrugën Shkup-Tetovë këtë pasdite, ku 14 vetë humbën jetën, njofton TetovaSot. ” Ngushëllime tek të gjitha familjet. Sonte vendi ynë mban zi. 14 dhe 15 shkurt janë ditë zie në të gjithë […]

Ahmeti dhe Thaçi ngushëllojn familjarët

vull

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti përmes një postimi ka ndarë dhimbje dhe ngushëllime për familjarët që humbën jetën sot pasdite nga aksidenti tragjik në autostradën Tetovë – Shkup. “Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve të viktimave. Ndajmë dhimbjen me familjarët, do të jemi pranë tyre si dhe të lënduarve duke vijuar […]

Gazetari Leka: Nuk ka fjalë që e përshkruan humanizmin e banorëve të fshatit Llaskarcë

vull

Gazetari i TV Alsat Besian Leka i cili drejtëpdrejtë i ka informuar teleshikuesit për rastin e aksiddentit të autobusit nëpërmjet një postimi në facebook ka treguar për organizimin dhe humanizimin e banorëve të fshatit Llaskarc, informon portali “tetova1”. Ngushëllime të sinqerta për gjithë familjarët e viktimave. Lutemi që të lënduarit […]

Djali i një deputeti, në mesin e viktimave

vull

Djali i deputetit të LSDM-së, Bllahojçe Trpevski nga Gostivari është në mesin e 13 viktimave që sot ndërruan jetë në tragjedinë e autostradës Shkup-Tetovë, kur autobusi i agjencisë Durmo Turs u rrokullis, ndërsa të lënduar mbetën dhjetëra tjerë, shkruan gazeta KOHA. Ndryshe, shtatë udhëtarë ndërruan jetë në vendngjarje, ndërsa gjashtë […]

Dëshmia e njërit prej udhëtarëve “Autobusi ishte i mbushur” (VIDEO)

vull

Ja si e përshkruan njëri nga udhëtarët e lënduar rastin e aksidentit. ”Jam stabil tani me disa dhimbje të vogla, ndodhi përnjëherçka gjith sikur e humbi kontrollën autobusi, u hodh nga njëra anë tek tjetra dhe kemi rënë poshtë. Ajo ndodhi për disa sekonda, derisa u kthejllëm ishim të kthyer […]

Kërkesë deri tek Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë: Të kontrollohet çdo autobus dhe të largohen nga rruga ato që nuk i plotësojnë kushtet

vull

Së pari ngushëllime për familjarët dhe të shpresojmë që njëherë e përgjithmonë të mos ketë viktima. Asnjë nga autobusët që bartin udhëtarë shumica të punësuar në Qeveri dhe në Ministri të ndryshme nuk i plotësojnë kushtet e duhura që të kryej një veprimtari të tillë. Të kryhet kontroll teknik ndaj […]

Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu: Zyrtarisht 8-të të vdekur

vull

Prezent në fshatin Llaskarc ka qenë Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Agim Nuhiu ku dhe ka ndodhur tragjedia e sotme pas daljes nga rruga të autobusit të Durmo Turs që barte udhëtarë kryesisht të punësuar në administratë. Zëvendësministri i Punëve të Brendshme, Agim Nuhiu ka konfirmuar se deri më tani […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: