Filipce: Komisioni për sëmundje infektive ka një qëndrim për mësimin on-line

vull

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipce i tha Kanal 5 se Komisioni për sëmundje infektive ka një pozitë të fillojë mësimet on-line, përveç klasave të para. Ai gjithashtu theksoi rreziqet e përhapjes së koronavirusit gjatë transportit në shkollë, si dhe gjatë pushimeve dhe në zona të zakonshme. Ministri e përcolli këtë […]

Gostivar: Shqyrtohen modelet për zvhillimin e procesit arsimor

vull

Në mjediset e Komunës së Gostivarit, sot u mbajt mbledhje e përbashkët e Sektorit të arsimit, drejtorëve të shkollave të mesme dhe fillore komunale dhe përfaqësuesit të SASHK-ut, ku u diskutua për modelet e propozuara nga ana e qeverisë. Udhëheqësja e Sektorit të arsimit pranë Komunës së Gostivarit – Aslian […]

Një pjesë e Tetovës sot sërish pa ujë

vull

Njoftim nga : NPK “TETOVA” Tetovё Të nderuar, Ju informojmë se sot e Martë (11.08.2020), për shkak të zënies së gypit në pusetën e rrjetit kryesorë të ujësjellësit φ – 300 në rrugën Cfetan Dimov do të ketë ndërprerje të ujit për një pjesë të qytetarëve edhe atë prej orës […]

Takim i përbashkët në mes të kryetarit të Komunës së Gostivarit dhe përfaqësuesve të iniciativës “Stop Rusino”

vull

Sot në mjediset e Komunës së Gostivarit, u mbajt takim i përbashkët në mes të Kryetarit te komunës së Gostivarit Arben Taravari, shefit të kabinetit Valbon Limani dhe perfaqësueve të iniciativës qytetare “Stop Rusino”. Në takimin e përbashkët, në atmosferë konstruktive, u diskutuan bashkërendimi i hapave te ardhshëm me iniciativën […]

Mickoski: Ahmeti më tha që do të negocionte me Zaev, sepse fitoi mes maqedonasve

vull

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në konferencën e sotme për shtyp zbuloi se për çfarë biseduan me njeriun e parë të BDI-së, Ali Ahmeti në takimin e tyre. “Ne patëm një takim një orë me Ahmetin dhe ai më njoftoi se do të fillonte negociatat me LSDM-në, sepse ajo palë […]

LSDM: Ne po krijojmë një qeveri të re të liruar nga nacionalizmi

vull

LSDM vazhdon bisedimet serioze për formimin e një shumicë të qëndrueshme parlamentare dhe një koalicion qeveritar me një mandat të plotë, katër vjeçar, të qëndrueshëm, bëhet e ditur nga LSDM-ja. Shumica e re parlamentare dhe qeveria e re, thonë ata, do të jenë të liruar nga çdo lloj nacionalizmi. – […]

392 shkelje për shkakë të mos mbajtjes së maskës

vull

Në 24 orët e fundit (10/11.08.2020) në territorin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sa i përket masës për mbajtjen e obliguar të mbrojtjes personale të fytyrës janë regjistruar 392 shkelje të kësaj mase.Ministria e Punëve të Brendshme apelon deri te qytetarët t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga […]

Krenar Osmani i kundërpërgjigjet MEPSO-s: ‘Doni lojë? Lojë do të keni’

vull

Deklarata e ndërmarrjes shtetërore të energjisë MEPSO ka irrituar organizatorët e protestës kundër rritjes së çmimit të energjisë elektrike. Krenar Osmani nga Tetova, njëri prej organizatorëve në një postim në facebook ka shkruar se: “Le që jemi të vjedhur, por edhe sjellja e tyre është plot prepotencë dhe përbuzje”: Postimi: […]

Takim i ministrit Nuhiu me shefin e Zyrës Programore UNODC, Vud

vull

Sot ministri i Punëve të Brendshme dr. Agim Nuhiu realizoi takim pune me  shefin e Zyrës Programore pranë Zyrës së Kombeve të Bashkuara-UNODC në Republikën e Maqedonisë së Veriut, z. Bill Vud.   Në takim u këmbyen mendime për punën e përditshme, me një shqyrtim për sfidat aktuale në punë. Të […]

MPB-ja informon në lidhje me publikimin e ministrit të Punëve të Brendshme dr. Agim Nuhiu për nënshkrimmin e akteve juridike për vendosjen e mbishkrimeve dy gjuhësor

vull

Ministria e Punëve të Brendshme në lidhje me publikimin e ministrit të Punëve të Brendshme dr. Agim Nuhiu për nënshkrimmin e akteve juridike për vendosjen e mbishkrimeve dy gjuhësore në uniformat e Policisë, si dhe intepretim ligjor në lidhje se ç’farë duhet Ministria e Punëve të Brendshme të ndërmerr periudhën […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: