Kryetari i Parlamentit të Hungarisë i shprehu ngushëllime Xhaferit për shkak të aksidentit tragjik në rrugën Shkup-Tetovë

vull

Kryetari i Parlamentit të Hungarisë, Lasllo Kover sot dërgoi letër ngushëllimi deri te kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi për shkak të aksidentit në autostradën Shkup – Tetovë, ku humbën jetën 14 persona, ndërsa 39 janë lënduar. “Thellë jam shokuar kur e mora lajmin për aksidentin që ndodhi në pjesën veriore […]

Doktor Ridvan Bajrami: I dëshmuar në luftën e 2001-shit përkrahë Harun Aliut, i dëshmuar në paqe si humanist i vërtetë

vull

Doktor Ridvan Bajrami heroi i luftës dhe heroi i tragjedisë Tragjedia e së mërkurës që preku zemrat e gjithësecilit, shpërfaqi edhe anën humane të shumë njerëzve shkruan Faktiditor.ch.Të gjithë ndihmuan me aq sa mundën.Kishte edhe protagonistë që nuk kursyen asgjë sic ishin banorët e Llaskarcës që bënë veprime të paimagjinueshme […]

Rrefimi emocionues i Xheladinit: Vëllai im ishte në autobus, 3 ditë s’më lënë ta takoj, po kthehej nga spitali i’u operua e shoqja (VIDEO)

vull

Xheladin Fejzuallahu nga fshati Kalishtë i Gostivarit, nuk e ka parë prej tre ditësh vallanë e tij Ilaz Fejzullahu, i cili ndodhej ditën e tragjedisë në autobusin e linjës Shkup-Gostivar, shkruan Gazeta Lajm. Ilazi ndodhet i shtrirë në Spitalin “8 Shtatori” në Shkup ku po hospitalizohet, por mjekët nuk lejojnë […]

Rektori i Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”: Dëndoj ashpër fjalorin e profesoreshës Vankovska

vull

Rektori i Universitetit Shën Kirili dhe Metodi, Nikolla Jankullovski ka thënë se është i tmerruar nga tragjedia tek Llaskarca, ku në aksident trafiku kanë humbur jetë 14 persona. Ai po ashtu shprehi ngushëllim ndaj familjeve të të ndjerëve dhe ka dalë me qëndrim rreth publikimit të profesoreshës Biljana Vankovska në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: