USSH kërkon përgjegjësi në lidhje me deklaratat e Biljana Vankovskës

vull

Nesër në ora 12:40 pranë universitetit Shën Kirili dhe Metodi, Unioni Studentor Shqiptar do mbajë komunikate për media dhe do kërkojë përgjegjësi nga organet në lidhje me skandalin e profesoreshës Biljana Vankovska. Ndryshe, vetëm pak çaste pas aksidentit ku si pasojë kanë humbur jetën deri më tani 14 persona ndërsa […]

Për shkak të një aksidenti, ndërpritet komunikacioni në rrugën Strumicë-Radovish

vull

Nga ndërmarrja publike “Rrugët e Maqedonisë” njoftojnë se për shkak të një aksidenti është ndërprerë qarkullimi në magjistralen Strumicë-Radovish. “Që nga ora 21:20 është ndërprerë trafiku në të dy drejtimet në rrugën magjistrale Strumicë-Radovish dhe anasjelltas, për shkak të një aksidenti trafiku pranë kryqëzimit të Gradashorskës”, thuhet në kumtesën e […]

Ambasada shqiptare në Shkup, ngushëllon familjarët e viktimave të aksidentit tragjik

vull

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Shkup, ka shprehur ngushllime deri te familjarët të cilët kanë humbur të dashurit e tyre në fatkeqësinë e së mërkurës në autostradën Shkupt-Tetovë në afërsi të fshatit Laskarcë, raporton KOHA. Njëkohësisht, ambasada shqiptare uron shërim të shpejt për të lënduarit. “Ambasada e Republikës së […]

DURMO TOURS: Dita fatale e djeshme është një tragjedi e madhe për kompaninë

vull

“Automjetet e tona janë të sigurta, të servisuara rregullisht dhe kanë të gjitha licencat e nevojshme”. Kështu janë shprehur nga kompania e autobusëve Durmo Tours, autobusi i së cilës u aksidentua një ditë më parë në autostradën Shkup-Tetovë. Ata më tej shprehin ngushëllime për familjet e viktimave dhe rikuperimin të […]

Imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm

vull

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm Të lutemi Deri më tash janë identifikuar kufomat e disa prej personave që humbën jetën në tragjedinë e autobusit në fshatin Llaskarcë. Aksidenti ndodhi mbrëmë rreth orës 17:00 ku autobusi i ”Durmo […]

Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen ngjarjen e tragjedisë: “Së pari nisi të dridhej autobusi, pastaj u bllokua timoni dhe më pas …!”

vull

Timoni i autobusit ishte bllokuar në momentin e aksidentit dhe disa nga udhëtarët u përpoqën të ndihmonin në mbajtjen e drejtimit të autobusit i cili përfundoi poshtë rrugës së vjetër të autostradës Shkup -Tetovë, njofton TetovaSot. Një nga pasagjerët në autobusin e Durmo Tours mbërriti sot në mëngjes pasi kishte […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: