Diaspora vazhdon me suksese, biznesmeni Ilir Sinani hap marketin ‘Molla’ në Haag të Oberbayern të Gjermanisë

Blerand Rexhepi

Me rastin e hapjes së Marketit “Molla”, në qytetin Haag në Oberbayern, ju falenderoj të gjithëve për pjesëmarrje, posaçerisht znj. Elisabeth Schätz – Kryetare e Komunës së qytetit Haag, z. Arten Hanku – Konsull Gjeneral i Republikës së Shqipërisë, z. Rexhep Demiri – Konsull Gjeneral i Maqedonisë së Veriut, si […]

Grubi: Do t’ju njohim diplomat e fakulteteve administratorëve

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi tha se në bashkëpunim me Jetonin, ministrin për shoqëri informatike dhe administratë në afat sa më të shpejtë, do të sigurojmë që të gjithë të punësuarit të sistemohen në vende […]

Artan Grubi: Miqësi e përhershme me SHBA dhe BE-në

Blerand Rexhepi

Do të punojmë fuqishëm në drejtim të kultivimit të miqësisë së përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Europian, kështu deklaroi sot Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi. Ai gjithashtu u ndal edhe tek […]

Grubi: Ulëset VIP në rrugëtimin tonë ju takojnë qytetarëve

Blerand Rexhepi

Ulëset VIP në rrugëtimin tonë ju takojnë qytetarëve, kështu deklaroi sot Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi, Ai u shpreh se ne formuam qeveri e cila vë qytetarët në karriket e para VIP. Qeveri e cila […]

Artan Grubi: Drejtësisë së porositur me telefon i ka ardhur fundi

Blerand Rexhepi

Zëvendëskryeministrit i parë i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe ministër i Sistemit politik dhe marrëdhënie mes bashkësive, Artan Grubi përmes një konference për shtyp tha se drejtësisë së porositur me telefon i ka ardhur fundi. Grubi u ndal tek shumë cështje të ndryshme që kanë të bëjnë me zgjedhjet […]

Spasovski: Vazhdim i reformave në MPB, profesionalizëm të shërbimit dhe përmirësim të kushteve për punë

vull

Proceset reformuese në kuadër të MPB-së që u ndërprenë nëntë muajt e fundit për shkak të qeverisë teknike dhe procesi zgjedhor duhet të vazhdojnë, në drejtim të përforcimit të strukturave të policisë përmes përmirësimit të kushteve për punë. Natyrisht kjo varet nga mundësitë e shtetit, por investimet kapitale duhet të […]

Ndahet nga jeta nëna e kryetares së Komunës së Tetovës, Teuta Arifit, veteranja e arsimit Nadire Arifi

vull

Sonte ka pushuar së rrahuri zemra e mësueses tetovare dhe veteranes të arsimit shqip, znj. Nadire Arifit, njëherit nëna e kryetares së komunës Tetovës, Teuta Arifi. Lajmin e ka bërë të ditur Teuta Arifi me anë të një publikimi në Facebook. Të nderuar qytetarë, familjarë, miq dhe dashamirë! Me dhimbje […]

Në Tetovë AZGJ-ja shpërndau fletushkën për të drejtat gjuhësore

vull

Nëpunësit administrativë të Agjencisë së Zbatimit të Gjuhës (AZGJ) sot në Tetovë shpërndanë fletushkën për të drejtat themelore gjuhësore në Republikën e Maqedonisë së Veriut. Qëllimi i publikimit dhe i shpërndarjes së kësaj fletushke është që qytetarët të njihen me të drejtat e tyre themelore gjuhësore. Kjo përmban informacione të […]

Nuredini nga Selaniku: Është e domosdoshme të investohet në energji të gjelbër dhe të qëndrueshme

Blerand Rexhepi

Për të shpjeguar rëndësinë e investimit në energji të qëndrueshme dhe të gjelbër, Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor të Maqedonisë Veriore, Naser Nuredini gjatë pjesëmarrjes së tij në Forumin energjetik për Europën Juglindore në Selanik, bëri një krahasim midis Pandemisë dhe ndryshimit klimatik, duke thënë se sapo të […]

Bekim Memeti nga Manastiri mbetet drejtor në NP “Rrugët e Maqedonisë”

vull

Bekim Memeti nga Manastiri do të vazhdojë të drejtojë drejtorinë “Rrugët e Maqedonisë”. Memeti është drejtori i parë që arriti për një kohë të shkurtër të realizojë programin e tij duke asfaltuar në çdo qytet – fshat shqiptar. Ai arriti të punësojë për herë të parë një numër të madhë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: