Bushi: MPB vlerëson mjekët që u anashkaluan nga Shoqata e tyre

vull

Zëvendësministri i punëve të brendshme, Nazim Bushi sot me rastin e shënimit të Ditës së Policisë ka ndarë Mirënjohje për Dr. Ilir Demirin, si një nga mjekët që ka qenë dhe vazhdon të jetë në krye të detyrës tek Reparti infektiv si një nga infektologët kryesorë. Ja statusi i zëvendësministrit […]

Ndërron jetë babai i Arben Taravarit

vull

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari, përmes një postimi në facebok ka njoftuar se pas një beteje të gjatë me COVID-19, babi i tij nuk arriti ta përballojë sëmundjen. “Të dashur familjarë dhe të nderuar miq, pas një beteje të vështirë disa javore babai im nuk arriti ta përballojë […]

Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Naser Nuredini, e vizitoi Universitetin e Tetovës

vull

Rektori i Universitetit të Tetovës, Prof. Dr. Vullnet Ameti, e priti sot në takim pune ministrin e mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor të Qeverisë së vendit tonë, z. Naser Nuredinin. Në këtë takim u bisedua për bashkëpunimin e frytshëm që zhvillohet në mes dy institucioneve, kontributin e përbashkët në projektet […]

Grubi: 1.500 vende të reja pune në zonën ekonomike të Tetovës, nga të cilat do të përfitojnë banorët eTetovës dhe rrethinës

vull

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhemarrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ishte i pranishëm nëvendosjen e gur themelit të investimit të ri të kompanisë LEAR dheNORMAK në Zonën teknologjike industriale zhvillimore në Tetovë.Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut qysh në shtator të vitit tëkaluar ka […]

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

vull

Universiteti i Tetovës dhe Universiteti Iowa nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi. Dy universitetet në të ardhmen do bashkëpunojnë në disa fusha si në atë të edukimit, arsimimit, inovacionit, trajnimit dhe hulumtimit shkencor. Po ashtu rëndësi e veçantë do t’i kushtohet edhe shkëmbimit të studentëve dhe […]

Akademi Solemne me rastin e përkujtimit të Ulemave të Tetovës

vull

Njëri nga aktivitetet më të rëndësishme të përbashkëta të Myftinisë dhe Komunës së Tetovës, është edhe Akademia Solemne e mbajtur më 05.05. 2021 (e mërkurë), me rastin e përkujtimit të Ulemave të Tetovës, në sallën e Këshillit Komunal të Tetovës. Programi i këtij manifestimi filloi me leximin e pjesëve nga […]

Sulmohet fizikisht një i mitur nga Tearca

vull

Mbrëmjen e djeshme në orën 21:30, personi A.E. (67) nga Otushishti i Tetovës në SPB Tetovë ka raportuar se një ditë më herët rreth orës 22.00 në fshatin Tearcë të Tetovës nipi i tij i mitur kishte qenë i sulmuar fizikisht nga një person nga Përshevca. Sipas raportit, sulmuesi gjithashtu […]

Takim i Zëvendëskryetarit Dimitrov me Euro deputetin Andreas Shider

vull

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot mbajti takim me Andreas Shider, euro deputet dhe kryesues i Komitetit të Përzier Parlamentar BE- Maqedonia e Veriut, në kuadër të vizitës së tij në vend. Në takim u theksua mirënjohja për mbështetjen e vazhdueshme dhe parimore të Parlamentit Evropian në […]

Zëvendëskryeministri Bytyqi dhe ministri Hoxha vizituan HS Zletovica – Hidrosistemi është burim i rëndësishëm dhe ne po punojmë me përkushtim për të realizuar të gjitha funksionet e mundshme në interes të qytetarëve të rajonit

vull

“Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut është duke punuar vazhdimisht për të përmirësuar kushtet e jetesës së qytetarëve në mbarë vendin, prioriteti ynë kryesor është të inkurajojmë zhvillimin e ekuilibruar rajonal, e për të arritur sukses, duhet punuar në përmirësimin e kushtet themelore për jetë”, tha zëvendëskryeministri i Qeverisë, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: