MPJ e RMV: Shmagni udhëtimet ose kalimin transit nëpër Izrael

vull

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Maqedonisë së Veriut, duke pasur parasysh situatën e përshkallëzuar të sigurisë në Izrael, u sugjeron qytetarëve të Maqedonisë së Veriut që të shmangin udhëtimet ose kalimin transit nëpër këtë vend. Për shtetasit e Maqedonisë së Veriut të gjetur në Izrael, për çdo […]

Incident i armatosur në Butel 2 (VIDEO)

vull

Disa minuta më parë ka ndodhur një vrasje në Butel 2 të Shkupit. Ngjarja ka ndodhur afër restorantit “Sulltan” dhe një numër i madhë i njësitit të policisë ndodhen në terren, raporton TV21. Nga Ministria e Punëve të Brendshme i thanë TV21, se kanë pasur lajmërim për të shtëna me […]

Universiteti i Tetovës: Urime festën e Fitër Bajramit

vull

Në emër të Universitetit të Tetovës, më lejoni që nga zemra t’jua uroj festën e Fitër Bajramit, me shpresë se Zoti do ta pranojë agjërimin Tuaj dhe do t’jua shpërblejë të gjithëve me begati, mirëqenie dhe harmoni familjare. Le të besojmë se, kjo ditë e shënuar do të na frymëzojë për forcimin […]

U nënshkrua Programi për bashkëpunim në sferën e kulturës ndërmjet R. së Maqedonisë së Veriut dhe Hungarisë

vull

Ministrja e Kulturës Irena Stefoska dhe minstri i punëve të jashtme dhe tregtisë së Hungarisë Petar Sijarto,i cili është në vizitë pune në shtetin tonë,sot,nënshkruan Program për bashkëpunim në fushën e kulturës ndërmjet Ministrisë së Kulturës të R. së Maqedonisë së Veriut dhe Ministrisë për Burime njerëzore të Hungarisë në […]

Ministria e Kulturës: Informatë për pagesën e projekteve të realizuara nga programi i vitit 2020

vull

Qeveria e R. së Maqedonisë së Veriut, me vendim të seancës së mbajtur më 09.02.2021, e detyron Ministrinë e Kulturës që të mos i paguajë mjetet finansiare të shfrytëzusve tjerë, pa u vërtetuar baza ligjore. Ministria bën përpjekje që, t’i paguajë paratë e shfrytëzusve të cilët i kanë realizuar projektet […]

Prishtinë: Mbërrin kontigjenti i radhës nga COVAX me 38.400 vaksina, në total 62.400 doza!

vull

Sot në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, Kosova ka pranuar kontigjentin e dytë nga aleanca COVAX dhe vaksinimi do të vazhdojë në përputhje me Planin Kombëtar të Vaksinimit. Në pritje të vaksinave ishin prezent Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia, përfaqësuesit e shteteve të kuintit, […]

Grubi pastron Xhamitë e Shkupit para Bajramit (VIDEO)

vull

Zëvendëskryeministri i Parë dhe ministri për Sistem politik,  Artan Grubi, sonte ka kontribuar në pastrimin dhe dezinfektimin e xhamive të Shkupit në prag të festës së Fitër Bajramit, transmeton TetovaSot. “Sonte bashkë me punonjësit e higjienës komunale pastrojmë, dezifenktojmë dhe bëjmë gati xhamitë e Shkupit në prag të Fitër Bajramit” […]

Parlamenti Studentor i UT-së shpërndau broshura për vizitorët të cilët çdo ditë i frekuentojnë hapësirat e gjelbërta

vull

Për shumë qytetarë të Tetovës, por edhe më gjerë, hapësirat e gjelbërta të kampusit të Universitetit të Tetovës mbeten vendi më i frekuentuar gjatë fundjavave.  Si rezultat i investimeve që janë realizuar në infrastrukturën – ambientet e jashtme, ku dominojnë parqet, Universiteti i Tetovës para fillimit të pandemisë Covid -19 […]

BFI – Myftinia e Tetovës dënon sulmin në Xhaminë Al-Aksa!

vull

BFI-Myftinia e Tetovës, dënon fuqishëm dhunën, sulmet dhe vrasjen e palestinezëve që kryenin adhurimet e tyre në Xhaminë Al-Aksa. Në emër të BFI-Myftinisë së Tetovës dhe në emrin tim personal, shpreh dhimbjen time të madhe për të vdekurit dhe të plagosurit dhe ngushëllimet më të sinqerta familjeve të viktimave, ndërsa […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: