Komuna a Çair: DIZHONI u dezinfektua dhe u pastrua mbrëmjen e djeshme!

vull

Të gjitha rrugët e lagjes Dizhon sot ishin në qendër të vëmendjes së Komunës së Çairit në kuadër të aktivitetit të ndërmarrë nga ana e tyre për mirëmbajtjen e pastërtisë publike. Për larjen dhe dezinfektimin u përdor makineri speciale dhe veprimi në këtë drejtim u realizua bashkë me shërbimet e […]

Ministria e Shëndetësisë:35 për qind e popullatës mbi 70 vjet kanë pranuar të paktën një dozë të vaksinës

vull

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë vaksinuar 13.076 persona kundër Covid-19, transmeton Alsat. Nga MSh njoftojnë se gjithsej në vendin tonë janë aplikuar 145.043 vaksina, prej të cilave 121.181 paraqesin dozën e parë ndërsa 23.862 paraqesin dozën e dytë. Sipas statistikave të […]

Qeveria pritet të miratoj sot vendimet për lehtësimin e masave restriktive

vull

Ora policore të shkurtohet, objektet hotelierike në pjesët e hapura të punojnë deri në orën 23:30 dhe të fillojnë me punë qendrat e fitnesit dhe të stërvitjeve, janë vetëm një pjesë e masave lehtësuese restriktive që Shtabi kryesor koordinues i krizave i rekomandon Qeverisë t’i miratojë, ndërsa ajo duhet t’i […]

UNT BASHKËBISEDIM ME MATURANTËT E SARAJIT

vull

Fakulteti i Shkencave Teknike, pranë Universitetit ‘Nënë Tereza’ në Shkup realizoi një bashkëbisedim online me maturantë të shkollës së mesme të Sarajit, ku promovoi para tyre programet studimore. Gjatë prezantimit të programeve studimore të UNT-së në përgjithësi dhe të Fakultetit të Shkencave Teknike në veçanti, fjalë rasti kishin pedagogët Prof. […]

Zyrtare: KSI: Ora policore të nis nga ora 24, të hapen qendrat e fitnesit ndërsa kafenetë të punojnë deri në ora 23:30KSI: Ora policore të nis nga ora 24, të hapen qendrat e fitnesit ndërsa kafenetë të punojnë deri në ora 23:30

vull

Komisioni i Sëmundjeve Infektive me kërkesë të Shtabit Kryesorë për Menaxhim me Kriza rekomandon lehtësimin e masave restriktive si pasojë e Covid-19, shkruan Alsat. Komisioni rekomandon që ora policore të nis nga ora 24:00 deri në ora 05:00, gastronomia të punojë deri në ora 23:30, ndërsa të hiqet ndalesa për […]

Carovska për TV 24: Investojmë fuqishëm në infrastrukturë dhe pajisje të shkollave, të përgatitur fillojmë me reformën e arsimit fillor

vull

Ministria e Arsimit dhe Shkencës intensivisht investon në rikonstruksion, ndërtim shtesë dhe ndërtim të shkollave si dhe në pajisje për laboratorët, me qëllim fillim të suksesshëm të reformës të arsimit fillor prej vitit shkollor 2021/2022.   Njëra nga arsyet për zvogëlimin e cilësisë së arsimit është investimi i pamjaftueshëm dhe […]

Sot kohë e mirë me diell

vull

Koha sot do të jetë e ngrohtë. Do të fryj erë e lehtë. Temperatura minimale do të lëviz nga 3 deri në 10 gradë celsius ndërkaq maksimalja do të arrij nga 21 deri në 27. Në ditët në vazhdim do të jetë kohë me diell me vranësira të pakta ndërkaq […]

Sot në Bruksel, Zaev do të diskutojë mbi procesin e pranimit të Maqedonisë në BE

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, fillon agjendën punuese evropiane, e cila përfshin vizita pune në Bruksel, Madrid dhe Athinë. Në selinë e Bashkimit Evropian në Bruksel, i shoqëruar nga zëvendëskryetari i Qeverisë, i ngarkuar për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: