Gjinekologu nga Maqedonia ndërpret në mënyrë të jashtëligjshme shtatëzaninë e A.R. nga Kosova!

vull

Prokuroria Themelore në Gjilan, njofton se të martën rreth orës 20:00, ka ndaluar të dyshuarin SH.H., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit të veprave penale “Shtrëngimi” dhe “Ndërprerja e palejuar e shtatzënisë”. Ekziston dyshimi i bazuar se, që nga muaji shtator 2018, deri më 21 janar 2019, […]

Sekretariati për MO-në shndërrohet në ministri

vull

Sekretariati për Zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit së shpejti pushon së ekzistuari. Në vend të tij do të formohet Ministria për Sistem Politik dhe Marrëdhënie mes Bashkësive. Alsat ka siguruar draft versionet e propozim ndryshimeve të ligjit për Qeverinë dhe ligjit për organizimin e organeve shtetërore, të cilat pritet të […]

Tetovë: Policia i “hyn” zjarrfikësve, gjen drogë

vull

Policia në Tetovë ka gjet drogë tek zjarrfikësit! Një person është arrestuar të martën mbrëma në Tetovë, pasi dyshohet se tregtonte narkotikë, mëson TV21! Burimet e televizionit bëjnë të ditur se policia ka bastisur mbrëmë njësinë territoriale kundër zjarrit në Tetovë, dhe se në stacion gjetën qindra gramë drogë! Policia […]

Agim Nuhiu dhe Arafat Muharremi punësojnë familjarët në Polici!?

vull

Skandali me punësimet e familjarëve të politikanëve nëpër institucionet shtetërore nuk ka të ndalur. Për çdo ditë publikohen emra të rinj, të familjarëve të deputetëve, ministrave, apo funksionarëve të LSDM-së dhe BDI-së. Së fundmi, burime tona nga MPB-ja, tregojnë për disa punësime të reja të dyshuar për nepotizëm. Bëhet fjalë […]

Rektori i UT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti | Akademik Idriz Ajeti u shndërrua në vlerë dhe pasuri të çmuar shpirtërore në tërë hapësirën kombëtare

vull

Lajmi për ndarjen nga jeta të albanologut, dijetarit, profesorit dhe veprimtarit të shquar të kauzës sonë kombëtare, Akademik Idriz Ajeti na ka tronditur thellë të gjithëve. Akademik Idriz Ajeti përfaqëson brezin e intelektualëve, të cilëve u ra barra t’i hedhin hapat e parë në ngjarjet me peshë historike për kombin […]

Zaev dhe Cipras të shtunën do të nderohen me çmim në Konferencën e sigurisë së Munihut

vull

Gjatë Konferencës së sigurisë së Munihut, Zoran Zaev dhe Aleksis Cipras do ta marrin çmimin “Ewald von Kleist” për Marrëveshjen e Prespës, publikoi mëngjesin e sotëm kryetari i konferencës, Volfganag Ishinger, në Tuiter profilin e tij zyrtar, njofton korrespondentja e M.I.A-s nga Athina. “Arsye për festim: Aleksis Cipras dhe Zoran […]

Viti 2019 vit i ekonomisë dhe i zhvillimit të bujqësisë

vull

Viti 2019 do të jetë viti i ekonomisë dhe i zhvillimit të bujqësisë, si një sektor i rëndësishëm për ekonomin e vendit. Në konferencën të mbajtur në hapësirat e Qeverisë, ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisës së Ujërave së bashku me Sekretarin shtetërorë z. Nefrus Çelikun prezentuan masat e reja […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: