35 qytetarë të Afganistanit, qëndrimin e përkohshëm në Maqedoninë e Veriut do ta zëvendësojnë me qëndrim të përhershëm në Greqi

vull

35 qytetarë të Afganistanit të cilët përkohësisht qëndruan në Maqedoninë e Veriut, sot u nisën për në Greqi e cila u mundësoi  strehim të përhershëm. Grupi përbëhet nga aktivistë për të drejta të njeriut dhe të drejta të grave dhe antarë të familjeve të tyre. Në periudhën e kaluar vendi […]

Bujar Osmani: BDI asnjëherë nuk ka vënë në pyetje interesin kombëtar

vull

Në emisionin “Balkan Talks” të EURONEWS, i pari i Diplomacisë së vendit, Bujar Osmani ka folur për zgjedhjet lokale në Maqedoninë e Veriut, për Raportin e KE-së për vendin dhe sfidat e shtetit në përgjithësi. Sipas Osmanit rezultatet e fundit në zgjedhjet parlamentare nuk duhet të jenë arsye për zgjedhje […]

Blerim Bexheti, 10 790 vota rekord në Saraj

vull

Bashkimi Demokratik për Integrim në Saraj, ka shënuar rrekord rritje të numrit të votave në nivel komunal në Saraj. Kandidati I BDI-së në Saraj Blerim Bexheti ka fituar 10 790 vota, apo 73 për qindë të trupit votues pjesëmarës në zgjedhje dhe ka krijaur nja avantazh të thellë kundrejt rivalëve […]

Osmani: Koalicioni qeverisës do të zgjërohet pas zgjedhjeve

vull

Zëdhënësi i BDI-së, Bujar Osmani në një dalje për media tha se koalicioni qeverisës është stabil, duke shtuar se pas zgjedhjeve lokale pritet që të zgjerohet. “Nuk ka shumicë të re parlamentare, nuk ka nevoj për zgjedhje të parakohshme parlamentare. Koalicioni qeverisës është stabil dhe pas zgjedhjeve (lokale) presim të […]

Njëra makinë kishte defekt! MPB me detaje rreth aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë

vull

Ministria e Punëve të Brendshme sot ka dhënë detaje shtesë nga aksidenti tragjik në autostradën Shkup-Tetovë, respektivisht në afërsi të fshatit Zhelinë, përcjell Alsat. Nga MPB njoftojnë se viktima ka qenë një këmbësorë, i cili kishte ndaluar në autostradë pas një defekti të një makine, ndërkaq në aksident kanë qenë […]

PDSH vazhdon të jetë pjesë e kësaj qeverie

vull

Antarësimi i vendit në NATO është suksesi kapital i kësaj qeverie. Përshpejtimi i procesit integrues është prioritet kryesorë dhe ne besojmë plotësisht se kjo është qeveria e cila do të arrije që të finalizojë procesin e marrjes së datës për fillimin e bisedimeve për antërsim të plotë. Partia Demokratike Shqiptare […]

Partia e Turqve, Iljas: Koalicioni qeveritar është i qëndrueshëm

vull

Spekulimet për stabilitetin e shumicës qeveritare interpretohen si manipulim i opinionit publik nga disa portale para raundit të dytë të zgjedhjeve lokale, thonë nga Partia Demokratike e Turqve, e cila është pjesë e shumicës qeverisëse. Drejtuesi i Partisë së Turqëve, Bejxhan Iljas  në një deklaratë për mediat sot, ka pohuar […]

Gjobiten 154 shoferë në Shkup

vull

Ministria për punë të brendshme gjatë ditës së djeshme (19.10.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në territorin e Shkupit ka shqiptuar gjithsejtë 154 gjoba. Janë gjobitur 65 shoferë për tejkalim të shpejtësisë, 9 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 27 gjoba u janë […]

Tërmet në Ohër

vull

Në orën 3.26 të mëngjesit, u regjistrua një tërmet me magnitudë 3.1 sipas shkallës evropiane makro-sizmike në Ohër.AdvertisementsEpiqendra ishte 2 km në verilindje të qendrës së Ohrit dhe në një thellësi prej 0.4 km.Tërmeti u ndje edhe në Strugë dhe qytete të tjera në rajonin e Ohrit.

Subscribe US Now

%d bloggers like this: