Imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm

vull

Ky është imami nga fshati Kalisht, i cili është në gjendje të rëndë shëndetesore pas aksidentit të mbrëmshëm Të lutemi Deri më tash janë identifikuar kufomat e disa prej personave që humbën jetën në tragjedinë e autobusit në fshatin Llaskarcë. Aksidenti ndodhi mbrëmë rreth orës 17:00 ku autobusi i ”Durmo […]

Dëshmitari që ishte në autobus rrëfen ngjarjen e tragjedisë: “Së pari nisi të dridhej autobusi, pastaj u bllokua timoni dhe më pas …!”

vull

Timoni i autobusit ishte bllokuar në momentin e aksidentit dhe disa nga udhëtarët u përpoqën të ndihmonin në mbajtjen e drejtimit të autobusit i cili përfundoi poshtë rrugës së vjetër të autostradës Shkup -Tetovë, njofton TetovaSot. Një nga pasagjerët në autobusin e Durmo Tours mbërriti sot në mëngjes pasi kishte […]

Kryeministri Zaev në Mbledhjen komemorative: Ju siguroj se do të bëjmë gjithçka për të ndriçuar shkaqet e aksidentit tragjik

vull

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev i shoqëruar nga zëvendëskryetarët e Qeverisë, Spasovski dhe Osmani dhe ministrat Filipçe dhe Fazliu, sot ishin të pranishëm në Mbledhjen komemorative të organizuar nga Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari në shenjë dhe nder të qytetarëve të vdekur […]

Një humbje e madhe për UNT-në: Prehu në paqe kolege Valdete Hamiti!

vull

Me pikëllim ju informojmë se mes viktimave të aksidentit tragjik në autostradën Shkup-Tetovë është edhe kolegia jonë MSc Valdete Hamiti, asistente në Fakultetin e Shkencave Teknike. Kolegët, por sidomos studentët humbën një profesoreshë të shkëlqyer, universiteti një kuadër tepër të çmuar. Prehu në paqe kolege Valdete Hamiti!

Po tërhiqet autobusi në Llaskarcë , do të dërgohet në kazermën Gjorçe Petrov për ekspertizë

vull

Në autostradën Shkup-Tetovë, në vendin ku ndodhi aksidenti i mbrëmshëm, ka arritur vinçi i cili po e largon autobusin që u rrokullis mbrëmë. Autobusi do të dërgohet në ekspertizë në Kazermën Gjorçe Petrov. Në vendngjarje prezent kanë qenë hetues dhe pjesëtarë të shumtë policorë por gjithashtu edhe qytetarët e Llaskarcës […]

Autostrada Tetovë-Shkup është lëshuar për komunikacion

vull

Autostrada Tetovë-Shkup është lëshuar për komunikacion, por ende është e mbyllur për komunikacion rruga e vjetër Shkup-Tetovë, informon Lidhja Automote e Maqedonisë. Në autostradën Shkup-Tetovë prej në mëngjes është kryer ekspertizë në vendin e aksidentit në të cilin jetën e humbën 14 persona. Autobusi i Durmo turs i cili doli […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: