Putini, e shpërbëri federatën Ruse

vull

Invazioni i rusisë,në Ukrainë,është vazhdimësi e projektit të parë.Do ta quajmë si projekti i dytë i SHBA-së.I pari projekt ishte, ai i Ronald Reganit,i cili i manifestua me shpërbërjen parciale të BRSS-së. Projekti i tanishëm të cilin e ndjekën opinioni botror,në krahasim me projektin e parë,i cili ishte gjysëm sekret. […]

Në Ukrainë u shemb miti mbi superfuqitë

vull

  U prite që të,nisë invazion ushtarak i Putinit mbi Ukrainën. Putinit i’u rit mendja ,dhe u vetvlersua si apsolut mbi pushtetin,ngase disa dekada e sundoi mbi  pushtetin  me malverzime,duke e mgulfatur opozitën,edhe pse kushtetuta nuk e lejonte,por ai bënte rokada herë kryetar e herë kryeministër. Nga mendjemadhsia i ushqej […]

Pse ukrainasit kanë urrejtje për rusët?

vull

                                                 Akademik Prof.dr. Eshref Ymeri     Ngjarjet tragjike të ditëve të fundit, kur shovinizmi rusomadh, pasardhës i denj i shovinizmit tradicional rusocarist, ka ndërmarrë një agresion […]

Agim Nuhiu – zëvendës ministër i drejtësisë: KOMPLEKSI I EDIPIT NË POLITIKËN TONË!

vull

Agim Nuhiu – zëvendës ministër i drejtësisë Kur Sigmund Frojdi analizonte garën që fëmijës mashkull që zhvillon në mënyrë të pavetëdijshme kundrejt babait të tij, për shkak të projeksionit të dashurisë ndaj nënës, reflektonte qartë se si kjo garë tejkalon kufijtë e marramendësisë, vetëm e vetëm që fëmija të rrëmbejë […]

Abdulla Mehmeti: Dy fjalë për “dashamirësinë” ruse të disa politikanëve bullgarë ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve

vull

Dy fjalë për “dashamirësinë” ruse të disa politikanëve bullgarë ndaj Shqipërisë dhe shqiptarëve   KUSH DHE PSE KËRKON TË NDAHET SHQIPËRIA NGA MAQEDONIA VERIORE NË PROCESIN E ANËTARËSIMIT NË BASHKIMIN EVROPIAN?   Abdulla Mehmeti   Gati sa nuk janë çmendur kohëve të fundit disa pushtetarë të Sofjes zyrtare (heshtur edhe […]

Organizata Shqiptarët e Bashkuar: ”Kombi kosovar” është një kancer për bashkimin e kombit shqiptar

Kohanews Admin

Organizata Shqiptarët e Bashkuar në Detroit të Migjigenit, lëshon këtë Reagim kundër “babait” të “kombit kosovar”, Nexhmedin Spahiu : “Kombi kosovar” është një kancer për bashkimin e kombit shqiptar Në Kosovë nuk ka kurrfarë “kombi kosovar”, por vetëm një shtet kosovar-Republika e pavarur dhe sovrane e Kosovës, të cilën e […]

Xhaferovski: Nuk pranoj dorëheqjet e Zaevit, kërkoj mbështetje nga anëtarësia e LSDM

Kohanews Admin

Si një nga themeluesit e LSDM që në vitin 1991 dhe anëtar i parlamentit që nga përbërja e parë kushtetuese, së paku nga organet ekzekutive dhe qendrore të LSDM kërkoj të shpallet deklaratë urgjente për referendum mbi anëtarësinë lidhur me dorëheqjen e kryetarit Zoran Zaev. Personalisht nuk e pranoj dorëheqjen […]

Agim Jonuz: “BDI-ja për opozitën është Real Madrid”

vull

Nga Agim Jonuz: Ndoshta e kam gabim, por nëse amerikanët nuk qëndrojnë pas gjithë kësaj gjëje, atëherë partitë opozitare shqiptare sërish do të marrin një goditje të madhe. Kjo do të ndodhë në zgjedhjet e para të ardhshme, në të cilat BDI do të jetë sërish krijuese e qeverisë, e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: