A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën, Rama dhe Thaçi?

vull

Nga Spartak Ngjela A do ta destabilizojnë dot Shqipërinë dhe Kosovën Rama dhe Thaçi? E kanë të pamundur. Po Berisha a mund ta destabilizojë Shqipërinë më 16 shkurt të këtij viti?Destabilizimin e Ballkanit e kërkon me ngulm Putini. Me të janë të korruptuarit e mëdhenj të Shqipërisë që bëjnë sikur […]

Hilet dhe rreziqet e marrëveshjes Rama-Thaçi-Vuçiç

vull

Nga DIPLOMATICUS Shkurtimisht për marrëveshjen për ndryshimin e kufijve mes Kosovës e Serbisë mund të thuhet: Marrëveshja Rama-Thaçi-Vuçiç është me origjinë serbe dhe e ideuar nga Vuçiç… Rama është guruja dhe nxitës i saj… Thaçi nismëtar me detyrim i bisedimeve… Mogherini dhe Hahn kanë qenë mbështetës të kësaj marrëveshjeje… Marrëveshja është […]

O dilinxhi, se kush je presim të na shpjegosh në Gjykatën Speciale

vull

NGA DRITON TALI Rrenat e Hashim Thaçit te “Të pakspozuarit”. “… Kemi qenë një grup shumë i vogël prej 5-6 vetave që kemi fillu rezistencën. Më sē paku ju ka dashtë Hashim Thaçit privatisht. E kam pasë jetën shumë të mirë në rrafshin material the familiar…”. ….. O dilinxhi, pse po […]

Edi Rama kërkon çamë me qira

vull

Arben LLALLA Edi Rama, i cili e kërkoi tepsinë vetëm për socialistët, është shumë i vëmendshëm të gjejë aleanca apo njerëz që dalin tepër si mish i huaj nga lëvizjet e tjera politike. Kujdes të veçantë ai ka për PDIU-në, të cilës që pas zgjedhjeve të qershorit të 2017 është […]

Mos zhvillimi ekonomik do ta shuajë  R. e Maqedonisë veriore

vull

Definitivishtë  duhet të binden qytetarët e R. së Maqedonisë Veriore se qeveria nuk posedon  program progresiv për dalje nga kriza ekonomike. Deri më tani qeveria ka ushqye iluzione të gabuara se spontanisht do tejkalohet kriza ekonomike. Ekonomia bënë pjesë në shkencat ekzakte  , zhvillohet nga ligjet strike , apo me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: