Home / Rajon

Rajon

Veseli: Rusia drejt njohjes së Kosovës, Amerika s’ka kërkuar heqjen e taksës

ryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, duke komentuar vizitën e presidentit të Rusisë Vladimir Putin në Serbi, ka thënë se Rusia është duke shkuar drejt njohjes së Republikës së Kosovës. Loading... I pyetur rreth deklaratave të Presidentit serb Alksandër ...

Read More »

BIZNESMENI I FTON KOMPANITË T’I RRISIN PAGAT QË RINIA TË MOS E BRAKTISË KOSOVËN

Pronari i kompanisë “Frutex”, Shaqir Palushi u ka bërë thirrje pronarëve të kompanive vendore që të bëjnë rritjen e pagave për punëtorët e kompanive të tyre, pasi vetëm në këtë mënyrë mund ta ndalin braktisjen e Kosovës nga rinia. “Thirrje ...

Read More »

Kryeministri Haradinaj bëri homazhe te Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë sot homazhe te Shtatorja e Gjergj Kastriotit Skënderbeut, me rastin e 550 vjetorit të vdekjes së tij, njëkohësisht duke i nderuar edhe të gjithë të rënët për liri. Loading... “Nderojmë sot ...

Read More »

Haradinaj: Taksa s’hiqet për shkak të Rusisë dhe Serbisë

Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj është deklaruar edhe sot rreth çështjes së taksës 100% për Serbinë. Loading... I pari i ekzekutivit ka deklaruar se edhe sot se taksa s’do të tërhiqet assesi pa marrëveshje finale me Serbinë. “Sot e heqim ...

Read More »

Kryeministri Haradinaj: Çdo kërkesë e Komunave në interes të zhvillimit ekonomik, është adresuar me kujdes

“Në fokus i kemi dhe kemi trajtuar kërkesat për zhvillimin e qyteteve tona, veçmas të kryeqytetit, siç është Ligji për Kryeqytetin, Pallatin e Rinisë, Sallën Koncertale, Unazën e Madhe të Kryeqytetit, por edhe kërkesat të tjera që kanë pasur Komunat ...

Read More »

Në Kuvendin e Greqisë sot do të votohet për votëbesimin e Qeverisë

Në Kuvendin e Greqisë me për votëbesim duhet të mblidhen 151 vota nga gjithsej 300. SIRIZA ka 145 deputetë, por mund të ketë mbështetje edhe për dy deputetë nga partitë tjera dhe 4 nga Grekët e Pavarur, grupi i të ...

Read More »

Jashari: Babai i Hashim Thaçit kishte armë me leje prej kohës së Rankoviçit, ndërsa gjyshi ishte oficer i OZNA-s?

Pesëdhjetë pyetjet e radhës të Murat Jasharit drejtuar Xhavit Halitit janë fokusuar më shumë te Hashim Thaçi, vëllezërit dhe babai i tij. Loading... Po ashtu, në këto pyetje ai flet edhe për familjen Jashari dhe tradhtinë që i kanë bërë ...

Read More »

SHBA behet gati per te fuqizuar ushtrinë shqiptare, nis lëvizjet për të shfarosur ‘celulat’ ruse në vendin tonë

Edhe ambasadori i ri i SHBA, që do të zbrakojë në Shqipëri, do të punojë që vendi ynë të jetë një aleat shumë i rëndësishëm në NATO Loading... Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë hedhur në sulm për të ndërmarrë ...

Read More »

Ekskluzive: Një Avion Me Të Kërkuarit Nga Gjykata Speciale Ka Fluturuar Drejt Hagës, Ende Po Fshihen ‘Peshqit E Mëdhenj’

Avioni çarter (charter), i cili nga e diela po qëndronte në pistat e Aeroportit “Adem Jashari”, ka udhëtuar mbrëmë vonë për në Holandë, drejt selisë së Gjykatës Speciale, shkruan gazeta SHQIPTARI. Ende nuk dihet numri dhe emrat e atyre që janë marrë ...

Read More »

Ish-ministri sulmon hapur Blendi Fevziun dhe emisionin “Opinion”: Fut hundët kudo, megallomani e paparë

Ish-ministri i Kulturës, Ylli Pango ka kritikuar ashpër gazetarin Blendi Fevziu dhe emisionin “Opinion” që ai drejton. Loading... Në një status në rrjetet sociale, Pango e cilëson gazetarin me ironi “të gjithanshëm” sa i takon trajtimit të tematikave në emision, ...

Read More »
Loading...