Ndërhyrjet në zonat intime jo më tabu në Shqipëri; Dr. Senera Hoxha flet për vaginoplastinë dhe labiaplastinë…!

-Doktoreshë Senera, çfarë është kjo çështja e rregullimit të pjesës intime tek femrat? -Faleminderit që pyesni! Nëse yjet e showbiz-it botëror e jo vetëm na kanë mësuar vitet e fundit se asgjë nuk është e pamundur, edhe kur bëhet fjalë për vendet intime duket se asgjë nuk është jashtë pritshmërive […]

Humbje e shpejtë në peshë! Palestra me të cilën humbni 2 kilogramë në 2 ditë

vull

Kur bëhet fjalë për humbjen e peshës, shpesh hasim këshilla për zëvendësimin e mëngjesit dhe darkës me sallata ushqyese. Dieta me sallatë është ndoshta një nga më të lehtat për t’u miratuar dhe a keni dëgjuar për super super sallatën ’për humbjen e peshës? Njihet për pastrimin e plotë të trupit […]

Mesazhi i mjekut të njohur në ditën ndërkombëtare të demokracisë; Nuk është utopi…!

Blerand Rexhepi

Dr Artan Koni ne diten nderkombetare te demokracise qe ishte sot ne 15 shtator,  ka dhene nje mesazh te qarte dhe te forte. Ai shkruan ne rrjete sociale qete jemi te bashkuar rreth ideve dhe demokracia nuk do jete utopi por realitet i prekshem per ne Postimi i plote i mjekut: […]

Dr. Artan Koni ngre alarmin: Ja arsyeja e frikshme pse vetëvriten në sanatorium pacientët me Covid-19

Blerand Rexhepi

Per te thene: “Vetevrasjet ne spitalet COVID ndodhin nga gjendja e renduar psikologjike”, duhet me pare te sigurohemi qe pacientet nuk marrin ndonje mjekim i cili mund t’i çrregulloje perkohesisht psikologjine. As Infektivi e as “Shefqet Ndroqi” nuk kanë bërë ende publik protokollet e trajtimit. Instituti i Shëndetit Publik i […]

Kthehu në origjinë, merre një lëng të freskët trëndafili “Roze”

Blerand Rexhepi

Kur mendojmë për një pije të freskët, kujtojmë gjenezën e fillimit të pijeve freskuese, në lëngun e lehtë të përpunuar me mjeshtëri nga trëndafilët. Tani më e gjeni me aromë dhe shije perfekte nga “Zopper”. Këtë vit në vendin tonë ky produkt ka pushtuar tryezat verore të çdo familjeje, shija […]

Çfarë ka brenda mishit të sufllaqeve? Pasi të lexoni këtë, do të mendoheni mirë para se ta konsumoni sërish

vull

Sufllaqet janë një ushqim i shpejtë mjaft popullor në Shqipëri i huazuar nga Greqia dhe Turqia. Mishi shërbehet me pite, sallatë, patate të skuqura dhe salca të ndryshme. Në dukje, kjo pjatë është për të lëpirë gishtat. Në të vërtetë, a do ta dini çfarë ka brenda në mishin që […]

Ushqyerja e shëndetshme në 12 hapa

vull

Sigurimi i një ushqyerje të shëndetshme dhe të sigurt gjatë viteve të para të jetës ka përfitime për gjithë jetën. Kequshqyerja ndodh kur trupi nuk merr sasinë e nevojshme të energjisë (kalorive), proteinave, karbohidrateve, yndyrnave, vitaminave, mineraleve dhe lëndëve të tjera të nevojshme për të mbajtur të shëndetshëm organizmin dhe […]

“Beauty Sisters” salloni shqiptar në Zvicër që u kthen femrave ëndrrat në realitet

Blerand Rexhepi

Mila, Arta dhe Bekimja janë tri super motrat e fushës së estetikës me origjinë nga Maqedonia, të lindura e të rritura në Austri, por që tani jetojnë e veprojnë në Zvicër. Ato, kanë ndërtuar perandorinë e bukurisë, sallonin që ofron një listë të gjatë shërbimesh bukurie dhe estetike, “Beauty Sisters”. […]

“VIP Nails & Beauty” në Zvicër salloni i tremtaneve ekskluzive

Blerand Rexhepi

Lendita Frroki është emër i njohur në fushën e të bukurës, e cila jeton dhe vepron në Aragau të Zvicrës. Ajo, prej 18 vitesh merret me estetikë dhe ia ka dalë që sallonin e saj “VIP Nails & Beauty” ta bëjë të njohur falë shërbimeve ekskluzive që ofron. Në ambientin […]

DR. KUJTIM XHELILI PJESË E RËNDËSISHME E KARDIOKIRURGJISË NË VENDIT | FOTO

vull

Edhe pse për shumicën e mjekëve në vendin tonë, deri para pak kohe, ishte vetëm një ëndërr e bukur që e shihnin në dokumentare të ndryshme, pak ditë më parë, kjo gjë u bë realitet në Klinikën kardiologjie në Shkup. U bë transplanti i parë i zemrës me shumë sukses, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: