Ish “Miss Universe” Kështjella Pepshi bëhet yll i muzikës, sjell hitin

Kështjella Pepshi, vajza me bukuri të fisme, e cila u shpall “Miss Universe Kosova” dhe përfaqësoj bukurinë shqiptare në botë, tashmë është me dy këmbët në muzikë. Vajza shtalartë e elegante, se cilës kurora i ndrinte në kokë, ka kënduar gjithmonë, ani pse pak njerëz kanë pasur njohuri për talentin […]

Një megaprojekt nga Meti, ‘Milano’ po freskon shqiptarët (Video)

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë me këngë në organizimet e shkollës pastaj nëpër koncerte dhe festivale. Ka disa këngë, një ndër to vlenë të ceket […]

Azel ylli i ri i muzikës vjen me “Don Don”

Azel është ylli i ri i muzikës që sapo ka hapëruar në tregun e muzikës moderne në vend. Azel, ka sjell projektin me titull “Don Don”, një këngë që me të parën ka nisur ta marrë pëlqimin e publikut. “Don Don” vjen me tekst nga vetë Azel, artisti shqiptar që […]

Govi Reka gati me dy super projekte muzikore…!

Blerand Rexhepi

Kënga popullore pasqyron karakterin e secilit komb, zakonet, ngjarjet historike, dallohet për nga përmbajtja origjinale e zhanrit, gjuha muzikore, struktura. Në disa lloje të lashta dhe pjesërisht moderne të muzikës popullore, ajo ekziston në unitet sinkretik me vallëzimin, lojën, muzikën instrumentale, folklorin verbal dhe vizual. Govi Reka, kengetarja tropojane, e […]

Syarta flet për projektet: Kam primare muzikën!

Blerand Rexhepi

Syarta, nje nder kengetaret me te reja te tregut muzikor shqiptar, ka qene e ftuar ne lidhje te drejtperdrejte ne programin e Flavio Qarri, “Kafe Shqeto”. Ajo eshte lindur dhe rritur ne Zvicer, por kjo gje nuk e ka penguar aspak qe te behet pjese e muzikes dhe tregut shqiptar […]

Kujt po i thotë Xhemilja “Si t’jetoj pa ty”?

Blerand Rexhepi

Ajo është këngëtarja që tërheq vëmendje, që nuk ndalet, e madje që isnte produktive edhe gjatë kohës së pandemisë, ku erdhi me disa cover, për të cilët edhe u komplimentua. Ajo këndon me zemër, me shpirtë dhe kur një këngë e merr përsipër, e kthen në hit. Këngëtarja që muzikën […]

Produksionet e reja të Syartës në studiot gjermane dhe zviceriane

Blerand Rexhepi

Syarta nuk eshte nje emer i panjohur ne muziken shqiptare dhe showbiz. Jeton ne Zvicer dhe eshte vetem 22 vjeçe! Identifikohet ne zhanrin e muzikes pop dhe endrra e saj e femijerise tashme eshte finalizuar, kjo ndoshta eshte edhe gjenetike, pasi i ati i kengetares pervecse muzikant eshte edhe kengetar […]

Kujt ia dedikon projektin e fundit këngëtarja Resmi Bilalli?

Blerand Rexhepi

Ka realizuar shumë projekte por kjo këngë duket është kulmi i karierës së saj dhe një nga më të realizuarat. Resmi Bilalli vjen këtë herë në duet me Bardhin të titulluar ‘Mka thonë baba’ një produksion nga Nurteel dhe producent ekzekutiv Labinot Nuraj, këngëtarja vjen me një super këngë që […]

Në karantinën e Gerona Hyskës; “Nuk e harroj” projekt në kohë covidiane

Blerand Rexhepi

Kohë e vështirë për artin. Covid-19 ka sjellë një dëm të madh tek artistët dhe sidomos tek këngëtarët, por kjo nuk i ka penguar që përmes teknologjisë të sjellin projektet në mënyrë paksa të veçantë por duke i mundësuar të jenë pranë publikut të tyre. Një prej tyre është edhe […]

Artisti Bekim Ibrahimi dhe poeti Jahe Fida sjellin një projekt në nder të dëshmorit Xhelal Sopi

Blerand Rexhepi

Xhelal Sopi lindi 21.11.1977 në fshatin Petrit Komuna e Dardanës. Ai ishte në Slloveni , dhe prej atje ka shkuar në luftë. U stërvit në  Burrel dhe ra dëshmor në operacionin “Shigjeta” në Pashtrik me 1 qeshor 1999 ku edhe u varros në Krumë. Më pas është bërë zhvendosja dhe rivarrimi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: