Dëgjojeni këtu hitin e Kley, ‘Rakata’ (Video)

Blerand Rexhepi

Një këngë dhe klip me përmasa jashtëzakonisht ndërkombëtare është finalizuar nga këngëtari Kley, një projekt që tashmë ju bën konkurencë edhe hiteve botërore është shkruar nga vet Kley derisa muzika është realizuar nga BeatsbySV ndërkohë që masterizim dhe mixim të këngës është bërë nga Arleennmusic. Klipi gjithashtu ka si producent […]

Brenda festës magjike të datëlindjes së make-up artistes së mirënjohur Merita Merja

Blerand Rexhepi

Ditën e djele ne mbremje ne ambjentet e “Prestige Resort” make up artistja e mirenjohur shqiptare brenda dhe pertej kufijve Merita Merja festoi datëlindjen, në një festë ku mblodhi miq e të afërm. Merita kishte zgjedhur që të mbizotëronte ngjyra e bardhe në veshje (dresscode) dhe dekorin e festës, duke […]

Argjend Heta merr vëmendje të jashtëzakonshme me këngën ‘Alejna’

Blerand Rexhepi

Argjendi që në momentin e publikimit të tij ka marrë komente të shumta mjaft pozitive mbi paraqitjen dhe këngën e tij, ai në klip shfaqet me një modele ku shumë vajza do dëshironin të ishin në vendin e saj. Artisti shfaqet në klip me Ferrari edhe Avion privat, si klip […]

Ish “Miss Universe” Kështjella Pepshi bëhet yll i muzikës, sjell hitin

Blerand Rexhepi

Kështjella Pepshi, vajza me bukuri të fisme, e cila u shpall “Miss Universe Kosova” dhe përfaqësoj bukurinë shqiptare në botë, tashmë është me dy këmbët në muzikë. Vajza shtalartë e elegante, se cilës kurora i ndrinte në kokë, ka kënduar gjithmonë, ani pse pak njerëz kanë pasur njohuri për talentin […]

Një megaprojekt nga Meti, ‘Milano’ po freskon shqiptarët (Video)

Blerand Rexhepi

Një person me aftësi të larta ndërpersonale, energjik, shumë komunikues, ka një shpirt krijues, është një artist i lindur. Është marrur me muzikë që nga shkolla fillore, ka marrur pjesë me këngë në organizimet e shkollës pastaj nëpër koncerte dhe festivale. Ka disa këngë, një ndër to vlenë të ceket […]

Azel ylli i ri i muzikës vjen me “Don Don”

Blerand Rexhepi

Azel është ylli i ri i muzikës që sapo ka hapëruar në tregun e muzikës moderne në vend. Azel, ka sjell projektin me titull “Don Don”, një këngë që me të parën ka nisur ta marrë pëlqimin e publikut. “Don Don” vjen me tekst nga vetë Azel, artisti shqiptar që […]

Govi Reka gati me dy super projekte muzikore…!

Blerand Rexhepi

Kënga popullore pasqyron karakterin e secilit komb, zakonet, ngjarjet historike, dallohet për nga përmbajtja origjinale e zhanrit, gjuha muzikore, struktura. Në disa lloje të lashta dhe pjesërisht moderne të muzikës popullore, ajo ekziston në unitet sinkretik me vallëzimin, lojën, muzikën instrumentale, folklorin verbal dhe vizual. Govi Reka, kengetarja tropojane, e […]

Syarta flet për projektet: Kam primare muzikën!

Blerand Rexhepi

Syarta, nje nder kengetaret me te reja te tregut muzikor shqiptar, ka qene e ftuar ne lidhje te drejtperdrejte ne programin e Flavio Qarri, “Kafe Shqeto”. Ajo eshte lindur dhe rritur ne Zvicer, por kjo gje nuk e ka penguar aspak qe te behet pjese e muzikes dhe tregut shqiptar […]

Kujt po i thotë Xhemilja “Si t’jetoj pa ty”?

Blerand Rexhepi

Ajo është këngëtarja që tërheq vëmendje, që nuk ndalet, e madje që isnte produktive edhe gjatë kohës së pandemisë, ku erdhi me disa cover, për të cilët edhe u komplimentua. Ajo këndon me zemër, me shpirtë dhe kur një këngë e merr përsipër, e kthen në hit. Këngëtarja që muzikën […]

Produksionet e reja të Syartës në studiot gjermane dhe zviceriane

Blerand Rexhepi

Syarta nuk eshte nje emer i panjohur ne muziken shqiptare dhe showbiz. Jeton ne Zvicer dhe eshte vetem 22 vjeçe! Identifikohet ne zhanrin e muzikes pop dhe endrra e saj e femijerise tashme eshte finalizuar, kjo ndoshta eshte edhe gjenetike, pasi i ati i kengetares pervecse muzikant eshte edhe kengetar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: