Kujt ia dedikon projektin e fundit këngëtarja Resmi Bilalli?

Blerand Rexhepi

Ka realizuar shumë projekte por kjo këngë duket është kulmi i karierës së saj dhe një nga më të realizuarat. Resmi Bilalli vjen këtë herë në duet me Bardhin të titulluar ‘Mka thonë baba’ një produksion nga Nurteel dhe producent ekzekutiv Labinot Nuraj, këngëtarja vjen me një super këngë që […]

Në karantinën e Gerona Hyskës; “Nuk e harroj” projekt në kohë covidiane

Blerand Rexhepi

Kohë e vështirë për artin. Covid-19 ka sjellë një dëm të madh tek artistët dhe sidomos tek këngëtarët, por kjo nuk i ka penguar që përmes teknologjisë të sjellin projektet në mënyrë paksa të veçantë por duke i mundësuar të jenë pranë publikut të tyre. Një prej tyre është edhe […]

Artisti Bekim Ibrahimi dhe poeti Jahe Fida sjellin një projekt në nder të dëshmorit Xhelal Sopi

Blerand Rexhepi

Xhelal Sopi lindi 21.11.1977 në fshatin Petrit Komuna e Dardanës. Ai ishte në Slloveni , dhe prej atje ka shkuar në luftë. U stërvit në  Burrel dhe ra dëshmor në operacionin “Shigjeta” në Pashtrik me 1 qeshor 1999 ku edhe u varros në Krumë. Më pas është bërë zhvendosja dhe rivarrimi […]

Sara Dimraj: E doja të bukurën që në vogëli; Kujdesi për veten është primar…!

Blerand Rexhepi

Ajo është e re, e bukur  dhe me një dashuri të jashtëzakonshme për estetikën dhe të bukurën në përgjithësi. Maskat e fytyrës, masazhet, trajtimet e ndryshme dhe kujdesi që duhet treguar  sidomos në këto ditë izolimi, Sara Dimraj, një shqiptare që jeton në Londër tregon se mund të realizohen në […]

Gazetari Blerand Rexhepi flet për estradën shqiptare (Video)

Blerand Rexhepi

Në një intervistë kohë më parë për emisionin ‘Carpediem’ në Alsat-M, gazetari i njohur Blerand Rexhepi ka folur mbi këngëtarët shqiptarë dhe aktivitetin e tyre, e për të dëgjuar më shumë intervistën në vazhdim i keni dy video të dy pjesët e emisionit.

Albian Marku: Arkitektura, kombinimi i artit me shkencën

Blerand Rexhepi

Arkitektura është ndërthurja mes kreativitetit dhe saktësisë, mes artit dhe shkencës. Kështu pohon edhe arkitekti Albian Marku, të cilin e kemi ftuar në një  intervistë interesante ku na çon nëpër labirinthet e krijimtarisë arkitekturore përmes përgjigjeve të gjetura, të artikuluara dhe dashamirëse ndaj artit të tij. – Albian, për ata […]

Kujt ia dedikon projektin e fundit ‘Dashnia’ këngëtari Dod Kalaj?

Blerand Rexhepi

Me tekst dhe muzikë nga Valon Biba, kitarë Astrit Stafai, video e realizuar nga Sëiss Production dhe produksion nga Duo Bass Records, këngëtari i njohur i muzikës live Dod Kalaj vjen me super projektin e tij të fundit të titulluar ‘Dashnia’, një këngë e mrekullueshme e finalizuar edhe me video […]

Në karantinën e KMC-së… Izolimi nuk më shkëputi nga projektet muzikore!

Blerand Rexhepi

Ne nje kohe kur e gjithe bota eshte paralizuar nga veprimtarite e ndryshme te secilit prej nesh, duket se muzika eshte nder me te prekurat nga situata e Covid-19. Kengetaret perpiqen te mbajne gjalle sensin e produksioneve dhe sjellin here pas here edhe cover-a te kengeve te ndryshme. Nje prej […]

Në karantinën e Merita Merjës në Dubai…!

Blerand Rexhepi

Emri me i njohur ne fushen e bukurise, Merita Merja, i eshte bashkuar pjeses tjeter te shqiptareve te cilet per shkak te angazhimeve qe kane pasur jashte Shqiperise, kane mbetur te izoluar prej masave te rrepta ndaj pandemis Covid-19. E izoluar ne nje apartament ne Dubai, bashke me nje pjese […]

Bombastike me ‘Natë e ditë’ vjen Lulja në projektin e ri

Blerand Rexhepi

Me tekst dhe muzikë nga Granit Gashi dhe video të realizuar nga XL Video, këngëtarja simpatike Lule vjen me projektin e saj më të ri të titulluar ‘Natë e ditë’. Një këngë ritmike pikërisht për sezonin e pranverës tash kur edhe koha ka nisur të nxehet e publiku kërkon argëtim […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: