‘Ilusion’ thotë Flori, vjen me një mega projekt (Video)

Blerand Rexhepi

Rep artisti i ri, Flori apo Florijan Tahiraj 22 vjeçari më preardhje nga Strellci i cili jeton dhe vepron në Zvicer, ka sjellur projektin e parë artistik të tij, po ashtu ka sjellur një freski në tregun muzikor shqiptarë. Muzika është punuar nga producenti Çelik Lipa (The Professor), teksti nga […]

Selina vjen me ‘Baby’, këngëtarja e re po vjen jashtëzakonisht fuqishëm në tregun muzikor (Video)

Blerand Rexhepi

Kënga vjen e komponuar nga Bini Nebihu (Diez Music) në Prishtinë, me tekst të FUEGO-s. Ky është projekti i tretë i Selinës, pas këngës së parë “SI TI” dhe këngës së dytë “ZEMËR” të publikuara në vitin që lemë pas. Të dy këto projekte ishin realizuar nga kompania ON RECORDS. […]

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

Blerand Rexhepi

Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me shume perkushtim per te pasur nje karriere te suksesshme e për ta […]

Jetëshkrimi i suksesit të laborantit Armend Alidemajt në Zvicër…!

Blerand Rexhepi

Armend Alidemaj ka lindur ne vitin 1975 ne fshatin Pozhar te Komunes se Deçanit. Shkollen fillore e ka kryer ne vendlindje, per shkak se i ati emigroj ne Zvicer ne vitin 1970. Pasi i ati u stabilizua, terhoqi dhe pjesen tjeter te familjes ne vitin 1990. Ishte e veshtire pershtatja […]

Marge, imituesja e Vip-ave, vogëlushja që po çmend rrjetin me imitimet e saj!

Blerand Rexhepi

Marge është vogëlushja qe ka magnetizuar ndjekesit e saj ne instagram me postimet qe mbajne emrin e saj. Dakord, eshte e vertete qe gjithçka duhet të shkojë në përputhje me karakteristikat e moshës së fëmijës. Talenti qe veçon Margen nga te gjithe femijet e tjere sot, jo vetem nga mosha […]

Suksesi nuk njeh moshё…Rehan ka rrëmbyer zemrat në fushën e fotomodeling-ut

Blerand Rexhepi

Zgjedhja e veshjeve për fëmijë nuk është një proces i lehtë. Brezi i ri nuk është gjithmonë në gjendje të vlerësojë pamjen dhe rehatinë e tij, prandaj, ndërhyrja dhe kontrolli i vazhdueshëm i prindërve është i nevojshëm. Rrobat moderne dhe të rehatshme nuk janë më pak të rëndësishme për fëmijët […]

Gjon Karrica me ndihma në kohën e koronavirusit

Blerand Rexhepi

Për vite me radhë, Gjon Karrica ishte një ndër emrat më të diskutuar të shoubizit, kjo për shkak të një fryme tjetër që sjelli në botën e muzikës shqiptare. Gjon Karrica mbahet mend për hite si “Lugati”, “Sex Toy”, “E du një virgjëreshë”, etj. Ka kohë që këngëtari po mungon, […]

Alida Duka vjen si një ‘Red lady’ në duet me G-Bani

Blerand Rexhepi

Ylli i muzikës shqipe Alida Duka vjen me një super duet të realizuar në bashkëpunim me G-Bani, një këngë mjaft e bukur në këtë sezonë izolimi që do të mbahet mend realizuar mjeshtërisht nga studio e Stine records. Këngëtarja gjatë falenderimit të bashkëpunëtorëve thotë se ky bashkëpunim ka ardhur shumë […]

Elssa sjell “Ki me pa”; Vjen bombastike në klipin e saj të parë

Blerand Rexhepi

Kengetarja bukuroshe, mjaft e re edhe ne moshe sapo ka sjell kengen e saj te pare. Pas kaq vitesh ne performim live Elsa tashme eshte gati te debutoj ne tregun e muzikës me prurje muzikore. Ka punuar me shume perkushtim per te pasur nje karriere te suksesshme e për ta […]

Ina Qato: Dua të mbahem mend për produksionet muzikore, aspiroj edhe kinematografinë

Blerand Rexhepi

Një produksion i ri muzikor, në të cilin kushdo e gjen veten. “Zbrazëti” një konglomerat ndjesish i punuar bukur që vjen përmes tingujve dhe vargjeve, për të marrë një dimension tjetër kur e sheh të finalizuar. Mes përjetimesh dhe thënieve të sinqerta, Ina Qato rrëfen të thënat dhe të pathënat […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: