Fatmir Morina sjell albumin me këngë live, i shumëpritur prej kohësh…!

Blerand Rexhepi

Fatmir Morina, një ndër këngëtarët me popullor në Kosovë, i cili po bën suksese në tregun e muzikës. Bashkëpunimi me Muharrem Ahmetin, i ka sjell shumë suksese me këngën ”“Na shkoi jeta me marak””, këngë e pëlqyer nga publiku dhe shumë e klikuar. Më në fund në tregun muzikor doli […]

‘Na çeli prap thana’, vjen në një super version nga Ardit Bexheti (Video)

Blerand Rexhepi

Këngëtari i njohur shqiptarë Ardit Bexheti ka risjellë në versionin e tij modern këngën ‘Na çeli prap thana’, një hit tashmë i melosit shqiptarë. Me aranzhman të Arsim Stafait dhe masterizim nga Adis Ismaili, këngëtari Bexheti e interpreton në një mënyrë të jashtëzakonshme këtë këngë të cilën po ua sjellim […]

‘Hajde qiko’, hiti i fundit nga Reina (Video)

Blerand Rexhepi

Me tekst nga Ghulo dhe muzikë e produksion të Nurteel, këngëtarja e re dhe mjaft atraktive Reina vjen me një mega projekt të cilin e ka titulluar ‘Hajde qiko’. Një këngë mjaft e bukur dhe me në videoklip senzacional ku e sjell këngëtaren në pah me fizikun e saj të […]

Si u bë ikonë instagrami Elensio, vogëlushi shqiptar në Londër?

Blerand Rexhepi

Keni dëgjuar ndonjëherë për fëmijët që e kanë qejf fashion-in? Të jesh minimodel e minibloger tashmë është bërë jo vetëm trend por edhe një mënyrë për t’i aktivizuar fëmijët në një fushë të bukur si te pozuar dhe fotoshooting. Mesa duket ata janë të lindur për t’u bërë pjesë e […]

Vëllezërit e grupit Boyat vijnë me projektin e ti, ‘Çaj me limon’

Blerand Rexhepi

Janë dy emra shumë të njohur të skenës muzikore në Finlandë, shqiptarët Blerimi dhe Berati pas bashkëpunimeve muzikore atje kanë vendosur që të sprovojnë veten edhe në skenën shqiptare, projekti i fundit i tyre është një super këngë, derisa më herët kanë punuar në një remix edhe me reperin 2Ton. […]

Onika së shpejti vjen me mega projekte…

Blerand Rexhepi

Super këngëtarja 18 vjeçare ONIKA ka lindur dhe është rritur në Islandë por qe momentalisht studion në shtetin gjerman. Onika në vitin 2017 kishte publikuar projektin e parë, pastaj 3 vite ka pauzuar për të vazhduar me shkollimin dhe tani ka filluar të punojë fuqishëm për të sjellur projekte të […]

Kati Zhubi këngëtari i mbrëmjeve të jashtëzakonshme e ka gati hitin

Blerand Rexhepi

E vazhdon traditen e muzikës popullore, rrugën e gjyshit e babait. Ky është Kati Zhubi, këngëtari me disa projekte të sukseshme, këngë e albume që e kanë marrë pëlqimin e publikut të gjërë. Kati Zhubi nga Gjakova, në qytetin e artit dhe kultures njihet edhe si djali i këngëtarit të […]

Habibe Ostreni – FLEXY Rikthehet me një hit te ri… Kënga titullohet MILION (VIDEO)

vull

Këngëtarja e mirënjohur e  estradës shqiptare, Habibe Ostreni i është rikthyer këngës shqipe me një këngë e cila ka pushtuar veshin e çdo dëgjuesi shqiptare njëherit duke e pëlqyer tej mase.   Ajo ka postuar këngën e saj në rrjete sociale në youtube ku për një kohë të shkurtër ka […]

Ardian Rexhepi prej mbrëmë këngëtari më i dëgjuar

Blerand Rexhepi

Ardian Rexhepi prej vitesh është pjesë e tregut muzikor, i dëshmuar për zërin e bukur, interpretimin live dhe një mori projektesh që mbajnë vulën e producentëve më të mirë në vend. Këngëtari sapo ka lansuar projektin e radhes, albumin muzikor me nëntë këngë të kënduara profesionalisht në verzionin akustik. Albumi […]

Albana ylli i televizionit tani sjell brendin e çantave “Reine Ana”

Blerand Rexhepi

Është padyshim një nga emrat më të njohur të ekranit shqiptar, që e ka konfirmuar talentin, zotësinë, stilin dhe elegancën sa herë është shfaqur në televizion. Albana Osmani është prezantuesja e disa formateve të sukseshme televizive në “Top Channel”, që së fundi po mungon. Ndërkohë që të gjjthë po pyesin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: