Cross zbulon se si duhej të përfundonte natën pas përmbytjes në El Clkosico: Unë isha ulur atje me Pique dhe Alba…

1 min read

Real Madridi u mposht dhe pësoi një humbje të rëndë 4-0 nga Barcelona në derbin e së dielës në kompeticionin më të fortë të futbollit spanjoll.

 

“Mbretërit” ishin të pafuqishëm, pa përgjigje dhe vunë re një rezultat negativ që mund të ishte edhe më i lartë nëse lojtarët mysafirë do të ishin më të fokusuar në fund të aksionit. Ashtu siç pritej, lojtarët e Realit do të duan ta harrojnë sa më shpejt këtë edicion, një eksperiencë që për disa prej lojtarëve ishte e rrethuar në mënyrë specifike me kontrollin antidoping.

Përkatësisht, Tony Cross ka treguar se ai dhe Vinicius Junior është dashur ta kalonin atë proces pas disfatës së dhimbshme të “El Clsisico”, dhe pranë tyre ishin mbrojtësit e Barcelonës Gerard Pique dhe Jordi Alba.

– Kjo e mbylli natën, duke qëndruar atje për një orë e gjysmë për kontrollin e dopingut. Aty ishin edhe Pique dhe Alba, nuk folëm. Vinicius dhe unë ishim si humbës. “Isha shumë i lumtur që dola nga atje,” tha Cross në një podcast me vëllain e tij Felix.