Thursday, July 25, 2024
spot_img

Dauti: Dje na kthyen në 1997, sot në kohën e diferencimeve në 1990, shpejtë do ta mbrijnë Rankoviçin

Dauti: Dje na kthyen në 1997, sot në kohën e diferencimeve në 1990, shpejtë do ta mbrijnë Rankoviçin
Dje reagova për kthimin në vitin 1997 kur shqiptarët burgoseshin për flamur dhe ngrita dilemën se deri ku mund të shkojë servilizmi i vLEN? Nuk kaluan as 24 orë dhe ata na rikthyen në 1990, në kohën e diferencimit të shqiptarëve në Kosovë. Sot në vitin 2024, mu si atëherë, 18 shqpptarë janë përjashtuar nga Klinika për Toksikologji nga një drejtor maqedonas, i emëruar nga ministri i fraksionit të VMRO së-Arben Taravari.
Këta vërtetë e paskan vendosur të na kthejnë në kohën e Rankoviçit. Ky qenka veprimi dhe ndryshimi i tyre!?
– Ilire Dauti, Nënkryetare e ASH

TE NDRYSHME

Stay Connected

0FansLike
0FollowersFollow
- Advertisement -spot_img

TE FUNDIT