Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
De Ligt: Pyete Tuchelin pse nuk po luaj - Koha News
De Ligt: Pyete Tuchelin pse nuk po luaj 1

Matthias De Ligt (24) mbërriti te Bayern për 67 milionë euro në korrik 2022. Bayerni solli portierin holandez nga Juventusi dhe De Ligt do të bëhej menjëherë një nga lojtarët më të rëndësishëm të kampionëve gjermanë.

Holandezi ka qenë standard nën drejtimin e Julian Nagelsmann, por pasardhësi i trajnerit të ri, Thomas Tuchel, nuk ka besim te De Ligt. Në pjesën qendrore të mbrojtjes përparësi kanë Umamecano dhe Kim. De Ligt ka bërë pesë paraqitje nën drejtimin e Thomas Tuchel këtë sezon dhe ka luajtur 82 minuta në ligë dhe DFB-Pokal.

“Pse nuk luaj?” Nuk e kam idenë, duhet ta pyesni trajnerin. “Bëj gjithçka që kërkon Tuchel, por në dy ndeshjet e fundit luajta dhjetë minuta në mesfushë”, tha De Licht.

Drejtori sportiv i Bayernit, Christoph Freund, shpjegoi për Bild: “Ai është shumë i rëndësishëm për ekipin tonë. Është e qartë se situata aktuale nuk është një sfidë e lehtë për të, por kam besim se do të ketë shumë mundësi për të luajtur në muajt e ardhshëm”.

De Ligt e filloi karrierën e tij në Ajax dhe luajti në Juventus nga 2019 deri në 2022. Deri më tani, ai ka bërë 48 paraqitje për Bayernin dhe ka shënuar tre gola dhe ka shënuar dy gola për kombëtaren holandeze në 42 ndeshje.

By vull