Diçka po ndodh në klub!

2 min read

Jose Maria Guti ishte një nga lojtarët e preferuar të tifozëve të Real Madridit, pasi arriti të triumfonte në “Santiago Bernbau” si fëmijë nga shkolla “Royal Club” dhe tashmë në rolin e një legjende të klubit, Gutierrez dërgoi kritika të rënda për katër yjet nga skuadra e parë e Carlo Ancelottit.

 

Guti ishte i ftuar në edicionin e fundit të “El Chiringito” dhe detyra kryesore e tij ishte të analizonte derbin e fundit “El Clsisico”, pas së cilës doli në një përfundim brutal për katër lojtarë që sipas tij duhet të largohen nga Reali këtë. verës.

Mesfushori legjendar thekson se është e papranueshme që Reali të vihet në një situatë që të varet vetëm nga 14 lojtarë dhe beson se klubi duhet të investojë në lojtarë që duan të jenë pjesë e klubit më të madh në botë.

– Real Madridi nuk duhet të vihet në një situatë ku rotacioni është me 12 apo 13 lojtarë. Ancelotti luan me vetëm 14 lojtarë, një skuadër që lufton për La Liga, Champions League dhe Copa del Rey nuk mund të luajë me 14 lojtarë. Kush nuk dëshiron të luajë, duhet të largohet menjëherë nga Real Madrid. Është kaq e thjeshtë, le të dalin dhe të thonë se nuk duan të luajnë më në Real. Klubi ose Ancelotti duhet t’i detyrojnë lojtarët të mbajnë një konferencë shtypi dhe të thonë vetë se nuk duan të luajnë. Nuk besoj se Azar, Jovic, Bale dhe Isko janë ulur në stol dhe janë të kënaqur me kaq.

– Ancelotti i sheh në pankinë dhe nuk fut askënd në lojë. Unë me të vërtetë nuk mund ta kuptoj, ndihem i humbur. Ndryshimi i parë në pjesën e dytë është Mariano pavarësisht katër emrave të tillë. Kjo është dëshmi se diçka po ndodh me këta katër lojtarë dhe është diçka që klubi nuk duhet ta përballojë. “Real duhet të blejë Mbape dhe Halland, por edhe katër apo pesë lojtarë të tjerë që duan të luajnë për Real Madridin”.