Home / Kuriozitete / ShowBiz / Dizajnerja Mervedete Bytyqi iu lë pa fjalë me koleksionin e ri

Dizajnerja Mervedete Bytyqi iu lë pa fjalë me koleksionin e ri

Mervedete Bytyqi është emër i konfirmuar në industrinë e modës. Ajo, është ndër dizajneret më kreative në vend, që ka prezantuar disa koleksione unike, pas së cilave shumë femra janë dashuruar që në shikim të parë.

Loading...

Artistja sapo ka shfaqur koleksionin e ri të fustanave ekskluziv, e që janë krijuar me një dozë të fortë arti.

Koleksioni është titulluar “Origin” dhe vjen ndryshe e me shumë specifika në vete. Materiali, format dhe detajet janë diçka e pa parë dhe shumë origjinale.

Ky koleksion është vërtet madhështor dhe jo rastësisht ngjan i tillë. Dizajnerja tregon se gjatë një udhëtimi për në Gjeravicë, në pikën më të lartë në Kosovë, krijoi ëndrrën për një koleksion që do ta bënte njësh fortësinë e natyrës dhe brishtësinë e femrës, shkruan “Kosovarja”.

Puna rreth krijimit të 16 fustaneve të koleksionit ishte e gjatë, sfiduese dhe suksesi, një magji e vërtet. Dizajnerja Mervedete Bytyqi ka zgjedhur për modele bukuroshen Dhurata Lipovica, e cila të gjithë fustanat i ka prezantuar në mënyrë të mrekullueshme. Fotot janë realizuar nga fotografi profesionist Shenoll Zehri.

Sipas dizajneres, “Origin” i dedikohet çdo femre që ka hapur dyert e atelesë “MB fashion” , si mirënjohje për sukseset e emrit të saj dhe gjithë stafit.

Loading...