Home Vendi Escobar: Pres finalizimin e aneksit për zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e...

Escobar: Pres finalizimin e aneksit për zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës

0

I dërguari special i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, tha sot në Ohër se pret finalizimin e aneksit për zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës .

“Ne nuk jemi të fokusuar në nënshkrimin, por në finalizimin e marrëveshjes”, tha Escobar në një intervistë për Radion Evropa e Lirë.

Ai theksoi se të dyja palët nuk mund të zgjedhin se çfarë të zbatojnë dhe çfarë jo nga kjo marrëveshje.

Previous articleProtesta në Beograd: “Nuk po e japim Kosovën”
Next articleKostadinovska-Stojçevska: Me rritjen e pagës minimale automatikisht rriten edhe pagat e punëtorëve të kulturës