Anëtari i PDSH-së nga Studeniçani, Sami Rushidi: Dy herë e ka tradhtuar PDSH-në Azem Sadiku, kryetari ja fali herën e parë

vull
0 0
Read Time:42 Second

Anëtari i PDSH-së, nga Studeniçani, Sami Rushidi ka komentur rrjedh zhvillimeve të fundit me kalimin e kryetarit aktual të komunës së Studenicanit, Azem Sadikut në rradhët e ASH-së.


Struktura e PDSH-së në Studeniçan ngel stabile konform programit të partisë, une jam anëtar i kryesisë qendrore nga dega e Studeniçanit.
Votat për Azem Sadikun në raundin e dytë erdhën nga LSDM dhe Besa pasi Aleanca nuk egziston në Studeniçan dhe konstatimet se Aleanca i paska ndihmuar aq shume nuk qëndrojnë dhe janë vetëm në shërbim të arsyetimit të ndrimit të anës për arsye personale që i bëhet PDSH-së. Por kjo nuk është ndrimi i anës e parë e Azem Sadikut ndaj PDSH-së, në vitin 2002 ai kaloi në PDK-në e Kastriot Haxhirexhës të atëhershme, kryetari ja fali njëherë, shpresoj që edhe tani t’ja fal.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Sejdiu: E rrëzuam BDI-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria

Kandidati i Lëvizjes Besa për kryetar të Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu është deklaruar rreth shumicës së re parlamentare përmes rrjeteve sociale, përcjell TV21. Sejdiu thotë se do ta rrëzojnë Bashkimin Demokratik për Integrim nga Qeveria. “E rrëzuam BDI-në në Zhelinë, tani është radha ta rrëzojmë edhe nga Qeveria”, shkruan […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: