Bashkim Murtezi zgjidhet kryetar i Alternativa në Kumanovë

vull

Në Kuvendin e degës të mbajtur me datë 27.11.2021, prej shumicës së kuvendarëve, Bashkim Murtezi u zgjodh kryetar i Alternativës në Kumanovë deri në kongresin e partisë.

Përndryshe, Bashkim Murtezi ka qenë kryetar i nëndegës së Alternativës në Lagjen e trimave si dhe shef shtabi në zgjedhjet parlamentare të mbajtura në vitin 2020.

Bashkim Murtezi është njohës i mirë i rrethanave ekonomike-politike.

Next Post

Grubi – Geer: Kontesti me Bullgarinë të mbyllet sa më shpejtë, koha për datë

Zëvndëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, z. Artan Grubi sot ka pritur në takim ambasadorin e BE-së në vend, z. David Geer. Shefi i zyrës së BE-së ambasadori, Geer ka shprehur ngushëllime lidhur me rastin tragjik të ndodhur në Bullgari duke dhënë mbështetje për […]

Subscribe US Now