Deri më tani, 15 viktima janë identifikuar, dhe 14 trupa janë dorëzuar për obduksion dhe identifikim

vull

Prokurorët kanë lëshuar urdhra për autopsi dhe identifikim të trupave të 14 personave që vdiqën në zjarr, dhe po hetohet nëse ka edhe persona të tjerë të vdekur, njoftoi sot në mëngjes Prokuroria Themelore Publike në Shkup.

Disa nga të vdekurit do të kenë nevojë për analiza të ADN -së për të përcaktuar identitetin e tyre. Sipas informacioneve fillestare, nuk ka personel mjekësor në mesin e të vdekurve, thuhet në deklaratë.

Zyra Themelore e Prokurorit Publik në Shkup lëshoi ​​një urdhër për të siguruar pamje të mbikëqyrjes video brenda dhe përreth ndërtesës së Spitalit Modular të Tetovës, e cila mbrëmë, në ditën e festimit të tre dekadave të pavarësisë, u dogj në tokë dhe mori disa viktima , pacientë me Covid-19.

Prokuroria Publike në Shkup njoftoi se prokurorët në vendin e tragjedisë dëgjuan punonjësit e spitalit modular deri në orët e para të mëngjesit për të përcaktuar shkaqet e zjarrit.

Next Post

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ngushëllon familjet për aksidentin tragjik në Tetovë

Presidentja Osmani ngushëllon familjet, homologun Pendarovski dhe kryetaren e Tetovës për aksidentin tragjik në Spitalin Covid të Tetovës Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka ngushëluar familjet, Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski dhe kryetaren e Tetovës, znj.Teuta Arifi për viktimat nga zjarri në Spotalin Covid të Tetovës. “E […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: