Dridhje e re me epiqendër në Pollog

vull

Pak para orës 21:00 të së hënës, një tërmet me madhësi 3.2 u ndje nga Richter, epiqendra e të cilit ishte regjistruar afër Gostivarit, njoftoi Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup.

Rrjeti telemetrik i Observatorit regjistroi tërmetin në saktësisht 20:00 dhe 56 minuta, me magnitudë Richter 3.2, dhe epiqendra ndodhet 40 km në perëndim të Shkupit, në zonën e Gostivarit.

Sipas të dhënave aktuale, tërmeti është ndjerë nga popullata e Tetovës, Gostivarit dhe zonës përreth me madhësi IV në Shkallën Makro-Sizmike Evropiane, ndërsa në Shkup tërmeti është ndjerë me një intensitet III në të njëjtën shkallë.

Një tërmet me madhësi identike është regjistruar të Shtunën pasdite, dhe epiqendra ishte e vendosur shtatë kilometra nga Tetova, gjithashtu në rajonin e Pollogut./KohaNews

Next Post

Kryeministri Zaev u takua me liderin e “Vetëvendosjes” nga Kosova Albin Kurti

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev u takua me kryetarin e partisë “Vetëvendosje” të Republikës së Kosovës, Albin Kurti. Në takim, ku morën pjesë deputetët, Muhamed Zeqiri nga Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut dhe deputetët e sapozgjedhur nga Kuvendi i Kosovës, Fitore Pacolli […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: