Filipçe: Deri tani 10 persona kanë vdekur nga zjarri në spitalin Covid në Tetovë

vull

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informoi se deri më tani 10 persona kanë vdekur nga zjarri që sonte përfshiu spitalin covid në Tetovë. Në cicërimën e tij në Twitter, ai shtoi se numri i të vdekurve mund të rritet.

“Mjekët po luftojnë për jetën e të plagosurve, për t’i uruar fat dhe për të qëndruar sonte në mendimet me bashkëqytetarët tanë. I bëj apel mediave dhe qytetarëve që të mos spekulojnë me numrat. Ne do t’i ndajmë të gjitha informacionet e konfirmuara me kohë,” shkroi Filipçe në Twitter.

Next Post

Zoran Zaev: Zjarri është shuar, por edhe shumë jetë janë shuar

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në qendrën KOVID-19 në Tetovë. Një shpërthim shkaktoi një zjarr. Zjarri është shuar, por edhe shumë jetë janë shuar. Lufta për jetën është ende duke vazhduar dhe të gjitha shërbimet janë përgjigjur me sakrifica dhe shpëtim njerëzish. Unë shpreh ngushëllimet e mia më të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: