KANDIDATI PËR KRYETAR KOMUNE I LIKOVËS, ARSIM IDRIZI: DUAM QË LIKOVËN TA KTHEJMË NË DUART E QYTETARËVE

vull

Kandidati i koalicionit Aleanca për Shqiptarët dhe Alternativa për Likovën, Arsim Idrizi, mbrëmë në Tubimin Qendror të koalicionit opozitar, ku ka takuar mbështetësit në këtë komunë në të cilën kërkon besimin e qytetarëve. U shpreh se Likova është ndër komunat e rralla që asnjëherë nuk e ka shijuar menaxhimin nga partitë e tjera, se është lënë pas dore, ndërsa premtoi se do të punojnë me përkushtim që Likovën ta kthejnë në duart e qytetarëve. Ai gjithashtu theksoi se fitorja e 17 tetorit në Likovë do të sjell siguri më të fortë për gjithë banorët e kësaj ane, me plane dhe projekte konkrete.

Next Post

Administrata të premteve do të punojë vetëm 4 orë

Në vend të 40 orëve, administrata duhet të punojë 36 orë në javë ose 8 orë nga e hëna në të enjte dhe vetëm 4 orë të premten. Kjo parashikohet në Ligjin e ri për shërbyesit Administrativ, i cili tani është në një version draft, i publikuar në ENER, ndërsa […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: