Ky është maqedonasi i arrestuar në Ferizaj, akuzohet për tentim-vrasje, fajde…! (Foto)

vull

Policia e Kosovës ka zhvilluar një aksionin në Ferizaj ku ka konfirmuar se është bërë arrestimi i të kërkuarit me flet-arrest ndërkombëtar.

Indeksonline ka mësuar se personi i prangosur nga forcat e sigurisë është Zhan Zhelezarski.

Kujtojmë se Policia e Kosovës, në këtë rast njësia Fast -ILECU e asistuar nga njësia për reagim të shpejtë në Ferizaj, ka arrestuar të njëjtin për veprat penale: “Tentim vrasje në bashkëpunim”, “Fajde”, “Armëmbajtje pa leje municion dhe eksploziv”.

Lidhur me personin e dyshuar tanimë të arrestuar, i cili dyshohet se ka masë dënimi për disa vite, janë duke vazhduar procedurat e parapara ligjore. /Indeksonline/

Next Post

Degët e PDSH-së Çair dhe Shuto Orizare miratuan listat e kandidatëve për këshillat komunal

Degët e PDSH-së Çair dhe Shuto Orizare miratuan listat e kandidatëve për këshillat komunal Degët e PDSH-së Çair dhe Shuto Orizare mbajtën kuvendet e degëve ku u miratuan listat e kandidatëve për këshillat komunale që do të garojnë në zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Bartës liste në Çair do të […]

Subscribe US Now