Tiranë: “Ka nis operacioni Jakat e Bardha” radhën për t’u arrestuar e kanë deputetë, ministra dhe ish-ministra

vull

Struktura e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar çoi sot pas hekurave kryebashkiakun e Lushnjes si dhe 10 zyrtarë e biznesmenë në këtë qytet.

Prangosja e Fatos Tushes me akuzën e “shpërdorimit të detyrës”, është një nga arrestimet në nivele të larta zyrtarësh në vitet e fundit.

Një ndër ata që mendojnë se kjo valë arrestimesh nga SPAK do të vijojë, madje edhe në nivele më të latra, është gazetari i kronikës Arsen Rusta.

Ai thotë se priten arrestime deputetësh e ish deputetësh, madje edhe ministra e ish-ministra.

Next Post

Njoftim i rëndësishëm nga Donika Gërvalla

Postimi i plotë në rrjetin social në facebook nga Donia Gërvalla Ministre e Punëve të Jashtme në Qeverinë e Republikës së Kosovës: Të nderuar anëtarë, mbështetës dhe votues të Listës Guxo, Në zgjedhjet nacionale Lista Guxo ka garuar bashkë me Lëvizjen Vetvendosje dhe së bashku arritëm që me forcën e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: