Zoran Zaev: Zjarri është shuar, por edhe shumë jetë janë shuar

vull

Një tragjedi e madhe ka ndodhur në qendrën KOVID-19 në Tetovë. Një shpërthim shkaktoi një zjarr. Zjarri është shuar, por edhe shumë jetë janë shuar. Lufta për jetën është ende duke vazhduar dhe të gjitha shërbimet janë përgjigjur me sakrifica dhe shpëtim njerëzish.

Unë shpreh ngushëllimet e mia më të thella për familjet dhe të afërmive të të ndjerëve dhe uroj shërim të shpejtë të plagosurve.

Shkaqet e zjarrit do të përcaktohen, për të cilat autoritetet gjyqësore janë tashmë në terren.

Kjo është një ngjarje vërtet tragjike dhe mund t’ju ​​siguroj se e gjithë lidershipi shtetëror është i përkushtuar për zgjidhjen e shpejtë të kësaj situate.

Next Post

Dr. Cana për Filipçe: Mos ndani informacion, merrni përgjegjësi!

Specialisti i sëmundjeve infektive Fadilj Cana nga Klinika Infektive në Shkup kërkoi përgjegjësi nga ministri Venko Filipçe. Cicërimës së Filipçes se ai po shkonte në Tetovë, Cana i përgjigjet shkurt: “Mos ndani informacion, merrni përgjegjësinë”. Dr Cana është një nga heronjtë që ka qenë në ballë të luftës kundër virusit […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: