Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Franca deklasoi Holandën në hapjen e kualifikueseve të Kampionatit Evropian - Koha News
Franca deklasoi Holandën në hapjen e kualifikueseve të Kampionatit Evropian 1

Skuadra franceze e futbollit e nisi në mënyrë të shkëlqyer kualifikimin për në Kampionatin Evropian dhe në raundin e parë mposhti skuadrën holandeze me rezultat 3:0.

Francezët e nisën furishëm dhe kaluan në avantazh menjëherë pas fillimit të lojës. Griezmann fitoi topin në mesin e fushës dhe ia kaloi Mbappes, i cili priti Griezmann dhe e shërbeu në buzë të zonës së penalltisë në anën e majtë, dhe lojtari i Atletico-s kontrolloi Cillessen për 1:0 në Stade de France. .

Vetëm gjashtë minuta më vonë, Franca dyfishoi epërsinë. Griezmann realizoi një goditje dënimi nga krahu i djathtë, Cillessen ndërhyri keq dhe topi që u hodh nga ai u kap nga Upamecano dhe shënoi lehtësisht nga tre metra për 2:0.

Francezët e zgjidhën përfundimisht ndeshjen në minutën e 21-të. Tchouameni bëri një pasim të mrekullueshëm me takë për Kylian Mbappe, i cili kaloi të gjithë mbrojtjen holandeze dhe shënoi për 3:0.

Me atë rezultat shkuam për të pushuar dhe në pjesën e dytë, ashtu si në të parën, Holanda u duk e paditur dhe e padëmshme. Nga ana tjetër, francezët vazhduan të dominojnë dhe në fund të ndeshjes, kapiteni i sapoformuar i francezëve, Kylian Mbappe, shënoi golin e dytë të ndeshjes në minutën e 88-të, pas një topi të lëshuar nga holandezët dhe një. seria e shakave me të cilat francezi çmendi mbrojtjen kundërshtare.

Në kohën e fundit, holandezët patën një shans për të lehtësuar humbjen nga pika e bardhë, por Mike Maignan priti penalltinë e Memphis Depay pasi Upamecano kishte luajtur me dorë në zonën e tij të penalltisë.

Francezët mund të kishin fituar me një diferencë më të madhe, por goli i Diaby u anulua për pozicion jashtë loje përpara golit të katërt të Francës.

Tashmë francezët janë të parët në grupin B të eliminatoreve, së bashku me Greqinë, e cila mundi Gjibraltarin 3:0.

By vull