Galtier fajësoi Kupën e Botës në Katar për humbjen e PSG-së

1 min read

Gjërat nuk janë rozë në Paris pas përfundimit të pushimit të Kupës së Botës 2022. PSG pësoi humbjen e dytë në Ligue 1 në pesë ndeshjet e fundit pasi kampionët në fuqi humbën 1-0 në Rennes. Më parë, “shenjtorët” humbën edhe ndaj Lances me 1:3 më 1 janar.

 

Edhe pse Christophe Galtier nuk ishte shumë i shqetësuar pas humbjes, ai tha se ekipi i tij duhet të përmirësohet në disa segmente.

“Duhet të rikthejmë lojën tonë. E dinim se do të ishte një lojë e vështirë dhe u konfirmua. Ne kishim topin, por nuk mund t’i trembnim. Wren u mbrojt me një mur të fortë para portës. Nuk jam i shqetësuar, por duhet të zgjohemi sepse Kupa e Botës mbaroi. Ne kemi qenë të hutuar për tetë javë, kështu që duhet të rikthejmë kohezionin dhe ritmin në lojë. Është afër në krye të tabelës, por nuk jam mësuar të shikoj renditjen. Unë fokusohem te puna”, tha Galtier.

Epërsia e PSG-së në krye të tabelës është ulur në vetëm tre pikë. “Shenjtorët” kanë 47 pikë nga 19 ndeshje, Lens është në vendin e dytë me vetëm tre pikë negative dhe Olympique Marseille është pesë pikë prapa.