Home Sport Gavi shkëlqeu në El Clasico për trofeun e Superkupës së Barcelonës

Gavi shkëlqeu në El Clasico për trofeun e Superkupës së Barcelonës

0

Superkupa e Spanjës, të cilën Barcelona dhe Real Madrid e luajtën në Arabinë Saudite, u shkoi katalanasve, të cilët festuan fitoren 1:3.

Barcelona ishte kundërshtari më i mirë gjatë gjithë ndeshjes dhe në fund me meritë iu gëzua trofeut. Shkëlqeu sidomos i riu Gavi, i cili shënoi një gol dhe dha dy asistime.

Rezultati u hap në minutën e 33-të kur Gavi ishte në shënim. Vetëm 12 minuta më vonë Gavi shënoi asistimin e parë dhe Levandovski shënoi . Në pushim Barcelona u largua me dy gola epërsi.

Reali sulmoi më shumë në pjesën e dytë, por nuk ishin 100% mundësi shënimi. Barcelona arriti në 3:0 në njëzet minuta të mbetura kur Pedri shënoi. Benzema shënoi golin e nderit për Real Madridin në fund të fundit.

Për Barcelonën, ky ishte trofeu i 14-të në Superkupën e Spanjës dhe i pari që nga viti 2018. Gjithashtu ky është trofeu i parë për Xavi si trajner në Barcelonë.

Previous articleFajon paralajmëroi Malin e Zi: Zgjidhni gjyqtarë kushtetues ose do të ndalojmë negociatat tuaja me BE
Next articleAli Ahmeti: Unë jam sokol e jo sorrë