Home / Kuriozitete / ShowBiz / Gime sjell një super këngë quhet “Dashni e lot”

Gime sjell një super këngë quhet “Dashni e lot”

E njohim në muzikë si Gime por emri i saj është Mërgime Asllani, e cila është një artiste e re me zë mjaft të bukur ku nisi me covera të artistëve të njohur shqiptar. Por këngëtarja simpatike e cila ka si origjinë Skënderajn pjesën më të madhe jeton në Gjermani e pak në Prishtinë, ajo sapo ka sjellë “Dashni e lot” me muzikë e tekst nga Kreshnik Avdiu e orkestrim nga Ardian Kastrati e me një video të bukur realizuar nga MProduction. Kjo është kënga e saj e tretë pas dy të parave që u priten mirë si “Ma kadal” dhe “Merri krejt”. Këngëtarja Gime nuk harron të falenderojë dy persoanzhe për mbështetjen e madhe si artistin Sabri Fejzullahun dhe Mirton Xhekajn.

Loading...

Loading...