Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Gjatë natës disa dridhje në Petrinje

1 min read

Tërmetet vazhdojnë në Kroaci. Natën e kaluar, zona më e gjerë e Petrinja u godit nga të paktën katër tërmete të reja, më i forti prej të cilëve ishte 3.8 i shkallës Rihter, shkruan Indeksi.

Një tërmet me madhësi 3.8 të shkallës Rihter goditi në 4:36 të mëngjesit, një tërmet me madhësi 3.1 në 5:30 dhe një tërmet me madhësi 3.1 në 6:30 pasdite. minuta

Këto tërmete janë pak më të dobët se tërmeti që tronditi Kroacinë dje në mëngjes, me një madhësi prej 4.8.