Gruaja e zbathur, e gjakosur me vajzën në krah arrin të largohet nga burri që ushtroi dh*unë!

2 min read

Prokuroria kërkon paraburgim për njè person nga
Kavadari i cili dyshohet pèr dhune. Nga Prokuroria thone se i njejti dyshohet se ka ushtruar dhune ndaj nje gruaje dhe femijes së s6-vjeçar, respektivisht gruas i eshte thyer hunda, eshte prere ne disa vende, kurse vajza 6-vjeçare ka marre gjithashtu lendimw, hematoma dhe trauma psikike. “Pasi qè me pare i kishte shkruar disa mesazhe permes aplikacionit Viber, ne te cilat kërcënonte se do të lendonte dhe vriste te demtuarën, me të cilen me parë ishte ne lidhje, sepse ajo i kishte thënë se nuk deshironte me kontakt me te, me 16 janar, i dyshuari me veturen e tij ka ardhur nga Kavadari ku jeton dhe eshte
parkuar ne rrugen para shtepise se viktimes ne fshatin Mrzenci. Kur ka ardhur te dera e hyrjes, e ka thirrur qe ta hape derèn dhe pasi e dèmtuara ka refuzuar, i dyshuari e ka thyer derën me kembe dhe ka hyre brenda.

Menjehere eshte ngjitur ne katin e siperm ku e demtuara po flinte me vajzen e saj 6-vjeçare ne dhomën e gjumit dhe e ka goditur me grusht ne fytyre. Ne ate moment vajza eshte zgjuar dhe ka nisur te qaje, ndaj e dèmtuara e ka marre në krahë. I dyshuari u përkul drejt tyre dhe e goditi vajzen ne fytyre. Ai i ka marre celularin tè demtuarès dhe me pas ai ka filluar ta godase serish me grushte dhe shqela, duke e ngulfatur ne pjesen e qafès, ndèrsa gjate gjithe kohes vajza e saj e mitur ka qare e shqetesuar duke e lutur te dyshuarin që te largohet dhe te mos e rrihte nēnen e saj. Duke e ofenduar, ai e ka kapur nga floket te demtuarën dhe e ka terhequr zvarre në dhomen e ndenjjes. Per ta liruar nēnen, vajza filloi tê gjuante me portokaj tē dyshuarin, pas se ciles ai filloi ta
tundte vajzen, e mori dhe e hodhi fort ne divan. Më pas ai u ngjit lart, ku theu dhe shperndau te gjitha orenditë.
Ate moment e ka shfrytèzuar e dèmtuara e cila e
pèrgjakur, zbathur, ka marre vajzen e saj dhe ka arritur te dale nga shtëpia, te hipe ne automjet dhe te ikë me vrap drejt shtēpise se prindèrve”, thonë nga Prokuroria.