Slot Thailand
Slot Thailand
Toto Macau
Slot88
Slot Ovo
Slot Ovo
Anti Rungkad
Depo Slot
Slot Jp
Slot Zeus
Mpo Slot
Guardiola: Ne nuk blejmë sulmues, ata janë shumë të shtrenjtë - Koha News
Guardiola: Ne nuk blejmë sulmues, ata janë shumë të shtrenjtë 3

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola tha dje se ai nuk do të kërkonte një zëvendësues sulmues për Sergio Aguero, i cili po largohet nga klubi këtë verë, pasi çmimet e lojtarëve janë shumë të larta për momentin.

Sulmuesi 20-vjeçar i Borussia Dortmund Erling Holland, kapiteni i Anglisë Harry Kane dhe lojtari dhe sulmuesi më i mirë i ri i Tottenham Hotspur Killian Mbape të gjithë kanë qenë të lidhur me një ardhje të mundshme në Etihad. City është klubi kryesor në Premier League angleze dhe një nga më të pasurit në botë.

32-vjeçari Aguero do të mbetet me një hendek të madh pasi argjentinasi shënoi 257 gola në të gjitha garat gjatë qëndrimit të tij dhjetë vjeçar në Etihad.

“Ne e dimë se sa e rëndësishme është tani dhe sa e rëndësishme ishte në të kaluarën, ato vendime nuk janë kurrë të lehta. “Ne mund të gjejmë një lojtar që ta zëvendësojë atë, por kur bëhet fjalë për numrat dhe rëndësinë e tyre – kjo është e pamundur”, tha Guardiola, duke shtuar se të gjitha spekulimet në lidhje me ardhjen e një prej yjeve aktualë sulmues janë joreale.

“Unë nuk e di se çfarë do të ndodhë, por me çmime të tilla ne nuk do të blejmë një sulmues. Kjo është e pamundur. Ne nuk mund ta përballojmë atë. “Të gjitha klubet janë në vështirësi financiare, po kështu jemi edhe ne,” tha Guardiola në një konferencë për shtyp përpara vizitës së sotme në Leicester City.

By vull